Budownictwo w 2020 roku. Przybyło 55 kurników

W 2020 r. w Mławskiem nadal dość prężnie rozwijało się budownictwo. Uwagę zwraca liczba dotycząca kurników.  Przybyło ich  55 (w 2019 r. – 71) - wynika ze sprawozdania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Będzie „najazd” samochodów na Kuklin?

Przed ostatnimi świętami, mieszkańcy Kuklina nieoficjalnie dowiedzieli się, że od II połowy kwietnia do końca lipca, a może i sierpnia br. , główna ulica przebiegająca przez wieś, będzie tymczasowym odcinkiem „siódemki”.  Jest to związane  z kolejnym etapem budowy nowej trasy S7 w tym rejonie, w tym potrzebą budowy nowej jezdni, wiaduktu i węzła komunikacyjnego.

Dwa nowe ogniska ptasiej grypy

Wczoraj Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach potwierdził dwa kolejne ogniska grypy ptaków na terenie powiatu mławskiego, w miejscowościach Kunki i Ługi w gminie Szreńsk, gdzie zakażonych zostało odpowiednio około 100 tys. i 9 tys. sztuk drobiu – informuje w specjalnym komunikacie Jerzy Rakowski, starosta mławski.

Pirat w Szydłowie

Kierujący BMW, 59-letni mieszkaniec Działdowa, na terenie zabudowanym w Szydłowie jechał z prędkością 103 km na godzinę. Zatrzymała go tam mławska policja. W konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a ponadto  dostał 500-złotowy  mandat i  10 punktów karnych

Nabór do przedszkoli

W marcu miasto zakończyło nabór do przedszkoli na następny rok szkolny. W sumie na zajęcia będzie uczęszczać 1100 dzieci, w tym 393 z nich rozpocznie je po raz pierwszy.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl

Zapisz się do naszego newslettera