Samoobsługowy alkomat w komendzie policji

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku zyskała samoobsługowy alkomat. Każdy, kto nie jest pewny czy może już wsiąść za kierownicę, może przyjść i sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Komendę Wojewódzką w Radomiu.


Płońska komenda zyskała samoobsługowy alkomat. Sprzęt został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu i przekazany do KPP. Urządzenie zamontowane jest w ogólnodostępnej części budynku – poczekalni, tuż przy pomieszczeniu dyżurnego. Jego obsługa jest bardzo prosta. Tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi, ale też samo urządzenie, krok po kroku, instruuje osobę z niego korzystającą, jak przeprowadzić badanie. Przy badaniu należy korzystać z jednorazowych słomek, które znajdują się przy alkomacie. Na wyświetlaczu pojawia się wynik – wskazanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzy określone w promilach.


Samoobsługowy alkomat ma zachęcić do badań kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą już wsiąść za kierownicę swojego pojazdu. Sprzęt udostępniony jest mieszkańcom całodobowo, a badanie jest bezpłatne i nie wymaga udziału w nim policjanta.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież