Jak zwiększyć kompetencje bez wychodzenia z domu?

Internetowe kursy są coraz częściej wybieraną formą podnoszenia kompetencji zawodowych. Nie czekamy już tylko na szkolenia oferowane przez pracodawcę, ale sami szukamy nowych dróg rozwoju. Jedną z dziedzin, w których dokształcamy się najchętniej, jest ux, czyli projektowanie doświadczeń użytkownika. Jak wybrać profesjonalny kurs ux online i podnieść kompetencje, nie wychodząc z domu?

Badania prowadzone wśród pracowników wykazały, że okresy lockdownów chętnie wykorzystywaliśmy właśnie na dokształcanie się i wszystko wskazuje na to, że popularność nauki zdalnej będzie rosła. Wielu z nas zaczęło również myśleć o zmianie zawodu. Jedną z najchętniej wybieranych dziedzin jest ux, stąd duża popularność kursów ux online.

Czym zajmuje się UX Designer

UX Designer to osoba projektująca produkty cyfrowe (strony www, aplikacje) pod kątem ich użyteczności i intuicyjności dla użytkowników. Nastawienie na potrzeby użytkownika jest niezwykle istotne, ponieważ często to efektywność (lub jej brak) serwisu czy e-sklepu decyduje o powodzeniu całego biznesu.

Tak samo rynek aplikacji mobilnych zna wiele historii świetnych produktów (lub produktów z dużym potencjałem), które odeszły w zapomnienie przez niezrozumienie oczekiwań klientów. Nic dziwnego, że uz jest jedną z najprężniej rozwijających się obecnie branż. UX Designer musi być zarówno dobrym psychologiem, analitykiem, a także znać się na ergonomii. Kurs ux online nie nauczy nas od razu wszystkiego, lecz jest dobrym wstępem do zmiany zawodu.

Kurs ux online – czego nas nauczy?

Rynek edukacji online oferuje obecnie wiele szkoleń i kursów z różnych obszarów projektowania doświadczeń użytkownika. Są one dedykowane zarówno specjalistom z branży, którzy chcą doszkolić się w konkretnym zagadnieniu, a także osobom początkującym, planującym karierę w ux. Możemy wybierać w ofercie kursów tworzenia design systemów, architektury informacji w e-commerce, ux chatbotów, mierników ux, projektowania prywatności w produktach cyfrowych, projektowania w Figmie czy Axure, ux writingu i wielu innych.

Kurs ux online dla początkujących i zaawansowanych

Wybierając kurs, kierujemy się oczywiście własnymi potrzebami. Badania przeprowadzone przez firmę Symetria wykazały, że najbardziej pożądanymi kompetencjami wśród „uiksowców” w 2021 roku jest privacy by design, product discovery, definicja mierników, wytyczne dla stylu treści czy samo projektowanie ux i to właśnie w tych obszarach warto się dokształcać. Pewną nowością na rynku są kursy, a właściwie bootcampy ux przygotowane z myślą o osobach, które chcą się przebranżowić.

Jak wybrać profesjonalny kurs ux?

To ważne, zwłaszcza w zalewie różnych ofert, które mogą okazać się stratą pieniędzy. Dobry kurs ux online powinien być przygotowany przez uznany ośrodek szkoleniowy i prowadzony przez specjalistów z branży. Istotnym aspektem jest nastawienie na część praktyczną i faktyczne przeprowadzenie przez proces projektowania, a także udział w realnych projektach z zakresu ux.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl