ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze!  Ociepl dom! Wymień ogrzewanie! Zmniejsz rachunki!

Program Czyste Powietrze to pierwszy, ogólnokrajowy program dotacyjny, którego celem jest wsparcie finansowe mieszkańców w ociepleniu ich domów jednorodzinnych i wymianie ogrzewania. Jego budżet do końca tej dekady zaplanowano na 103 mld zł. Dzięki tym inwestycjom zmniejsza się zużycie energii oraz koszty ogrzewania. Beneficjenci zyskują też wyższy komfort życia i wygodę. Dzięki programowi możliwa jest termomodernizacja budynków jednorodzinnych oraz zlikwidowanie starych i nieefektywnych źródeł ciepła będących główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza. Dotacje obejmują wymianę okien, ocieplenie ścian i dachu, nowe źródło ciepła oraz inne niezbędne prace.

Twój dom po ociepleniu i wymianie źródła ciepła
może zużywać nawet do 70% mniej energii
na ogrzewanie!

Dla kogo? 
Program jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Na co? 
Dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy.

Ile? 
Dotacja może wynieść do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania, do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania oraz do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania. Dodatkowo dla wszystkich poziomów, poza wskazanymi limitami, można uzyskać dotację do 1 200 zł na 
audyt energetyczny.

Sołtysie! Zostań ambasadorem 
programu Czyste Powietrze  

Sołtysi to naturalni liderzy w swoich społecznościach lokalnych, znają swoich sąsiadów, cieszą się ich zaufaniem. Warto, aby mieszkańcy sołectwa skorzystali z programu Czyste Powietrze. Sołtysi mogą być dla nich dobrym przykładem i pokazywać, że warto mieć docieplony dom i efektywne, ekologiczne źródło ciepła.

- „Dobre rozwiązania najlepiej propagować poprzez dobry przykład, a ten - w sposób najbardziej wiarygodny - dają w wiejskich społecznościach sołtysi, którzy na swoim terenie są osobami zaufania społecznego. Będąc ambasadorami programu Czyste Powietrze, sołtysi potrafią przekonująco prezentować zasady korzystania z dotacji na wymianę pieców węglowych i termomodernizację budynków. Jako osoby szanowane, wybrane w powszechnych wyborach, gospodarze sołectw skutecznie dowodzą, że poprzez wejście do programu Czyste Powietrze można zadbać o jakość powietrza, a zarazem obniżyć rachunki za energię i poprawić komfort swojego życia” - wskazuje minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi spotkania informacyjne i szkolenia dla sołtysów. Doradcy Energetyczni przekazują im najważniejsze informacje, które ułatwią udzielanie pomocy przy składaniu wnioskowaniu o dofinansowanie z programu. Poza wiedzą merytoryczną sołtysi zostali wyposażeni również w materiały promocyjne, które następnie będą dystrybuować na terenie swoich sołectw, tak aby móc jeszcze bardziej przybliżyć program mieszkańcom swoich sołectw. 

Informacja na temat programu dostępna na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl

Infolinia programu Czyste Powietrze: 22 340 40 80 
WFOŚiGW w Warszawie, ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa, tel. 22 504 41 00

Komentarze obsługiwane przez CComment