Na co wydadzą pieniądze?

Radni województwa mazowieckiego przyznali pierwsze dofinansowania w ramach programów wsparcia. Pomoc dla sołectw i działkowców oraz środki na inwestycje w ochronę powietrza i klimatu – w powiecie ciechanowskim dofinansowanych zostanie w sumie 50 projektów kwotą ponad 1 mln zł.

Odpocznij na Mazowszu!

Kilka tysięcy kilometrów szlaków pieszych, kajakowych i rowerowych, drugi pod względem wielkości park narodowy w kraju i wciąż nieodkryte Pojezierze Gostynińskie – samorząd województwa rusza z kampanią Odpocznij na Mazowszu.

Mazowsze solidarne z Ukrainą

Od wybuchu wojny w Ukrainie samorząd Mazowsza wspiera obywateli tego kraju. Pięć milionów złotych z budżetu województwa na pomoc humanitarną, dwa miliony na gorące posiłki dla uchodźców, dziesięć ambulansów przekazanych stronie ukraińskiej, pomoc psychologiczna i rehabilitacyjna dla dzieci i młodzieży. Trwają również prace nad uruchomieniem projektu unijnego, który zapewni długofalową pomoc dla Ukraińców, którzy zatrzymali się na Mazowszu.

Konkurs z Monopoly Mazowsze

29 kwietnia na ciechanowskim Zamku Książąt Mazowieckich odbyła się konferencja promocyjna „Do muzeum wprost z kanapy oraz Zagrajmy w Monopoly Mazowsze”. Więcej na temat poruszanych podczas tego spotkania tematów – m.in. cyfrowego spaceru po ciechanowskim i opinogórskim muzeum, a także digitalizacji zbiorów i projektu E-kultura – napiszemy w jednym z kolejnych wydań „Tygodnika”, ale już teraz dla naszych czytelników mamy konkurs gdzie można wygrać jedną z trzech gier Monopoly edycja Mazowsze.

Kolejny program samorządu Mazowsza. Tym razem dla seniorów!

Co czwarty mieszkaniec regionu jest w wieku 60+. Tymczasem na Mazowszu działa tylko 61 gminnych rad senioralnych. Aby wesprzeć ich aktywność samorząd województwa uruchomił specjalny program „Mazowsze dla seniorów”. Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski. Nabór trwa do 29 kwietnia br.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl