Kto otrzyma nagrodę im. Norwida? Będzie transmisja na żywo w internecie

Samorząd Województwa Mazowieckiego już po raz dwudziesty przyznał Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida. Uroczystość ich wręczenia odbędzie się w najbliższy piątek, 24 września br. o godzinie 12.00 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Okupacja brukselska

W poprzednim tygodniu temu pisałem o „jesieni” nadciągającej z Brukseli, czyli o przykrych następstwach naszej polityki w ramach Unii Europejskiej, charakteryzującej się głównie konfrontacją, lekceważeniem zaleceń organów UE i nierespektowaniem wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE

Zaszczep się na Mazowszu

Do 30 września na terenie województwa mazowieckiego działać będą objazdowe punkty szczepień. Ich celem jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców. Na dziś w pełni zaszczepionych jest ponad połowa mieszkańców województwa.

Art déco - sztuka dwudziestolecia międzywojennego

Świat art déco czeka od 4 września w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Jak pomaga samorząd województwa?

410 inwestycji w regionie ciechanowskim dzięki wsparciu samorządu Mazowsza

Lokalne samorządy mają wiele dobrych pomysłów, ale nie zawsze dość środków na ich zrealizowanie. I tu z pomocą przychodzi samorząd województwa. Dofinansowania z budżetu województwa dotyczą m.in. budowy boisk i hal sportowych, renowacji zabytków, ochrony powietrza, różnego typu projektów sołectw czy budowy dróg lokalnych. Tylko w tym roku wsparcie sejmiku dla regionu ciechanowskiego wyniosło blisko 38 mln zł.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl