Eurowizja z Rafałem

18 maja rozpoczyna się, po rocznej nieobecności, 65. Konkurs Piosenki Eurowizji. Naszym kandydatem jest Rafał Brzozowski, który swoje życie zawodowe związał z Warszawą, natomiast dzieciństwo spędził w Nowym Dworze Mazowieckim.

Konkurs będzie transmitowany przez pierwszy kanał Telewizji Polskiej. Podobnie jak w ostatnich latach koncert podzielony jest na dwa półfinały i finał, w którym wyłaniany jest zwycięzca.

Pierwszy półfinał rozpocznie się 18 maja, o godz. 21. Nasz reprezentant ma wystąpić w drugim półfinale – w czwartek 20 maja (rozpoczęcie również o godz. 21). Jak wynika z  najnowszych informacji w ekipie obsługującej występ wokalisty pojawił się jeden przypadek pozytywnego testu na COVID-19. Z tego powodu, wszyscy członkowie polskiej reprezentacji są zobowiązani do zachowania samoizolacji. Wielki finał odbędzie się natomiast w sobotę 22 maja, również o godz. 21.

Niestety do tej pory utwór „Ride” nie zbiera pozytywnych recenzji i jest notowany na dole tabel, bez szans na awans do sobotniego finału. Nadal nie milkną też echa po kontrowersyjnym zrezygnowaniu z Alicji Szemplińskiej, która miała być naszą reprezentantka w ubiegłym roku. Ciechanowianka nie miała okazji wystąpienia ze swoją piosenką „Empires”, z powodu odwołania konkursu. Wielu fanów miało nadzieję, że w tym roku Alicja zaśpiewa na tej wyjątkowej międzynarodowej scenie.

W czwartkowym koncercie Brzozowski będzie rywalizował z reprezentantami m.in. z Mołdawii, Gracji czy Danii i Finlandii. Oba półfinały będą podzielone na dwie części. Piosenkę „Ride” usłyszymy w pierwszej połowie, a występ naszego rodaka będzie szósty w kolejności.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w Rotterdamie w Holandii, za sprawą wygranej Duncana Laurenca w 2019 r. z piosenką „Arcade”.


zdjęcia:
Instagram: Eurovision Song Contest

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież