"Jeden znicz i modlitwa"

Kuria diecezji radomskiej zaapelowała do wiernych, by w trosce o środowisko zrezygnowali ze sztucznych wiązanek i plastikowych zniczy, które masowo pojawiają się na grobach w okolicach Dnia Wszystkich Świętych. Wystarczy jeden znicz i modlitwa – przekonują władze kościelne. Choć to nie nasza diecezja, my chyba też powinniśmy wziąć sobie to do serca!

Apel kurii trafił do parafii w diecezji radomskiej. Ma być odczytywany w trakcie ogłoszeń parafialnych; część parafii zamieściła go na swojej stronie internetowej.
W piśmie do wiernych radomska kuria zaznaczyła, że dbając o groby, należy także szanować środowisko.
"Zrezygnujcie ze sztucznych wiązanek i kwiatów, które masowo zaśmiecają cmentarze i niszczą środowisko" – zaapelowały do wiernych władze radomskiego Kościoła.
Jednocześnie zachęcono, by nie stawiać na grobach dużej liczby zniczy; wystarczy jeden symboliczny, któremu towarzyszyć będzie modlitwa za zmarłych.
"Zapalane znicze nie muszą być masowo palone i kopcące. To znak modlitwy za zmarłych, ale jej nie zastąpią" – podkreślono w apelu dla wiernych.
W piśmie do parafian przywołano także słowa papieża Franciszka, który stwierdził, że grzechem jest zanieczyszczanie Ziemi substancjami trującymi i dlatego należy zmienić złe nawyki.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl