Mazowieckie gminy z największą liczbą zaszczepionych

Liderem statystyk prowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia jest gmina Podkowa Leśna, gdzie w pełni zaszczepionych zostało już 65,8 proc. mieszkańców. Na drugim miejscu znalazła się w Warszawa z wynikiem 64,7 proc. Wśród gmin w których ten odsetek przekroczył 60 proc. znajdują się także: Raszyn, Michałowice, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno oraz Lesznowola.

W Podkowie Leśnej w pełni zaszczepionych zostało już 2502 mieszkańców. Najwięcej, bo 831 należy do grupy wiekowej 40-59 lat. Z kolei w Warszawie najchętniej szczepią się osoby między 20. a 39. rokiem życia – jest ich już ponad 370 tysięcy. Łącznie w stolicy pełną dawkę preparatu przyjęło 1160028 osób.
Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, wyniki osiągane przez mazowieckie gminy cieszą tym bardziej, że szczepienia to jedyny znany obecnie, skuteczny sposób na walkę z pandemią.

– Jestem bardzo zadowolony z faktu, że w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o procent wyszczepienia w Polsce, jest tak wiele gmin z Mazowsza. Będziemy chcieli w dalszym ciągu inspirować gminy, by jak największa część naszego społeczeństwa się zaszczepiła. Alternatywą jest niestety pobyt w szpitalu ze wszystkimi konsekwencjami. Dodatkowo jeśli nie będziemy zaszczepieni to nieuchronnie wrócą elementy lockdownu czyli izolacji. To wiąże się z olbrzymimi stratami także dla mazowieckiej gospodarki. Tak więc szczepmy się by chronić siebie, swoich bliskich, rodzinę, przyjaciół, współpracowników, ale także by wspierać gospodarkę – zachęca marszałek.
Na Mazowszu działa 1120 punktów szczepień. Wśród nich jest 9 placówek prowadzonych przez samorząd Mazowsza:
Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce
Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku
Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie
Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach
Mazowiecki Szpital Bródnowski
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu
Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy ATTIS Sp. z o.o. w Warszawie
Mazowieckie Centrum Rehabilitacji STOCER
Do tej pory na Mazowszu podano już ponad 5,5 mln dawek szczepionki.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl