Nominacje wikariuszy

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o odejściach proboszczów na emeryturę, nominacjach nowych proboszczów i administratorów spośród wikariuszy. Tym razem przyjrzymy się roszadom wśród młodych księży.

Zacznijmy najpierw od nominacji do instytucji diecezjalnych. Dwoje wikariuszy z naszego regionu zostało „przetransferowanych” do Płocka. Ksiądz mgr Jacek Marciniak, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, od 1 lipca br. jest p.o. dyrektora Szkół Katolickich w Płocku, zaś ksiądz mgr Paweł Sobiecki, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Twierdza), od 1 września będzie pracownikiem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, z rezydencją w parafii pw. św. Bartłomieja w Płocku. Dwóch księży z naszego regionu, którzy do tej pory pełnili funkcję administratorów parafii, zostało mianowanych tamże proboszczami. W parafii św. Mikołaja w Niedzborzu (pow. mławski) proboszczem został ks. mgr Zbigniew Olszewski, natomiast w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Skierkowiźnie (pow. przasnyski) został ks. mgr Sławomir Wądołek.

Diecezja Płocka postanowiła skierować do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ze zleconą opieką duszpasterską nad tutejszymi szkołami katolickimi, ks. dr Artura Janickiego.

W mławskim sporo zmian

Od 25 sierpnia br. zapowiada się wiele zmian w kościołach w regionie. Wręczono 31 nominacji dla wikariuszy. Oprócz ww. zmian w Mławie zadecydowano również o nominacji ks. mgr Sławomira Ambroziaka, dotychczasowego wikariusza parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim, na wikariusza parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie. Tymczasem do 25 sierpnia posługę w tej świątyni będzie jeszcze pełnił ks. mgr Mariusz Przybysz, który następnie zostanie przeniesiony do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku w powiecie sierpeckim. Dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Rocha w Cieksynie, ks. mgr Łukasz Chruściel, mianowany został wikariuszem parafii pw. Świętej Rodziny w Mławie. Tymczasem wikariusz z tej parafii, ks. mgr Marek Czarzasty, został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Żurominie. Zmiany zajdą także w parafii pw. św. Jana Kantego w Mławie, gdzie nowym wikariuszem zostanie ks. mgr Kamil Kozakowski, który przybędzie tam z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku (pow. płocki).Ksiądz mgr Patryk Zawadzki, dotychczasowy wikariusz tej mławskiej parafii, został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina w Gostyninie. Ksiądz mgr Jacek Godos, który dotychczas jest wikariuszem w parafii w Gójsku powita pod koniec sierpnia nowych parafian w parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym (pow. mławski).

Wiele zmian szykuje się także w powiatach: żuromińskim, pułtuskim, czy płońskim. Wszystkie nominacje dotyczące księży wikariuszy opisaliśmy w aktualnym wydaniu "Tygodnika" na str. 13.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl