Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie ciechanowskim

Kolejnych 11 inwestycji w powiecie ciechanowskim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,2 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie czy modernizacja strażnicy OSP Ojrzeń – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik (klub PSL), programy wsparcia pomagają lokalnym samorządom w realizacji inwestycji. – W ten sposób bardzo konsekwentnie realizujemy zasady samorządności, solidarności i pomocniczości. Przez te kilka lat udało się wesprzeć tysiące przedsięwzięć. Efekty naszych działań widać praktycznie w każdej gminie, a realizowane inwestycje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Chcemy, aby czuli się bezpiecznie i mieli miejsca, w których mogą aktywnie odpocząć i rozwijać swoje pasje.

Mazowsze dla sportu
„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie ciechanowskim wsparcie w wysokości ponad 1 mln zł otrzyma 5 inwestycji.

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie ciechanowskim:
– modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej w Gąsocinie – 108,5 tys. zł;
– budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie – 300 tys. zł;
– modernizacja boiska sportowego w Opinogórze Górnej poprzez budowę zaplecza sanitarno-szatniowego – 250 tys. zł;
– budowa bieżni lekkoatletycznej ze skocznią w dal i modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie – 300 tys. zł;
– modernizacja stadionu sportowego w Glinojecku – 108,2 tys. zł.

Mazowsze dla straży pożarnych
Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 6 strażnic z powiatu ciechanowskiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 168,5 tys. zł.

Kolejny rok kontynuujemy wsparcie dla mazowieckich jednostek OSP. To nie tylko remonty i modernizacje strażnic, ale również zakup profesjonalnego sprzętu czy wozów strażackich. Na ostatnim sejmiku przyznaliśmy dofinansowanie na remont 240 mazowieckich strażnic. Wierzę, że przyczyni się to do poprawy warunków pracy strażaków – mówi radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie ciechanowskim:
– modernizacja strażnicy OSP Ojrzeń, gmina Ojrzeń – 29 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Nasierowo Górne, gmina Gołymin-Ośrodek – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Przywilcz, gmina Grudusk – 30 tys. zł;
– remont strażnicy OSP Zeńbok, gmina Regimin – 29,5 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Sarnowa Góra, gmina Sońsk – 30 tys. zł;
– modernizacja strażnicy OSP Łaguny, gmina Opinogóra Górna – 20 tys. zł.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl