Tydzień Bibliotek

Jak co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach od 8 do 15 maja organizuje „Tydzień Bibliotek”. Inicjatywa ta ma popularyzować czytanie i wypożyczanie książek. Bibliotekami z naszego lokalnego podwórka, które przyłączyły się do tej akcji są: Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie, Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku, a z Ciechanowa Miejska Biblioteka Publiczna oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego.

– Tegoroczna edycja „Tygodnia Bibliotek 2021” przebiegać będzie pod hasłem „Znajdziesz nas w bibliotece”. W ramach obchodów przygotowaliśmy dla czytelników wydarzenia zarówno w formie online, jak i stacjonarnej. Podczas tego tygodnia rozstrzygnięty zostanie Powiatowy Konkurs Recytatorski z cyklu „Słowa Bliskie Młodym”, który w tym roku poświęcony był patronowi roku 2021 – Cyprianowi Kamilowi Norwidowi. – mówi dyrektorka ciechanowskiej PBP Wiesława Tybuchowska.

Biblioteki zaplanowały dla swoich czytelników różne konkursy, wydarzenia, warsztaty dla dzieci i szereg spotkań. Z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń są one organizowane w formie online. Warto więc zaglądać zarówno na strony internetowe i media społecznościowe poszczególnych placówek i być „na bieżąco”. To właśnie tam pojawiać się będą zapowiedzi kolejnych propozycji oraz niespodzianki związane z tą inicjatywą.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl