Dni Makowa Mazowieckiego - podsumowanie

Przez właściwie cztery dni mieszkańcy mieli okazję brać udział w wydarzeniach towarzyszących obchodom święta miasta połączonych z uczczeniem rocznicy 600-lecia Makowa. Pracownicy Miejskiego Domu Kultury przygotowali moc atrakcji.

Już w czwartek (9 czerwca br.) wieczorem rozpoczęła się IV. Edycja „Teatralnego Rynku”, czyli cyklu spektakli skierowanych do dzieci, ale także tych starszych mieszkańców miasta. W piątek odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Makowie Mazowieckim, podczas której młodzież z SP nr 1 odczytała akt praw miejskich nadanych miastu w 1421 roku przez Janusza Seniora Księcia Mazowieckiego. Radni odznaczyli również Barbarę Dzielińską, Lucynę Kasprzycką i Anielę Michalak odznaką „Za zasługi dla miasta”. Tego dnia na Rynku Miejskim (gdzie odbywała się większość zaplanowanych wydarzeń) wystąpili lokalni artyści i sportowcy. Sobota rozpoczęła się od zmagań wędkarskich o puchar burmistrza nad zalewem, a następnie na rynku odbyła się impreza towarzysząca „Motocyklowe Dni Makowa”. Swoje maszyny zaprezentowali członkowie Klubu Moto Maków. Gwiazdą tego wieczoru był zespół Afromental, na którego występ przybyli i fani muzyki zespołu, ale również fani programu „The Voice”, gdzie muzycy są jurorami.

[Dalsza część tekstu pod zdjęciem]

kapsula

W niedzielę Teatr Makata i Sylvetta Księżniczka Wiatru wybili na bębnach rytm miasta. Po tym wydarzeniu zapełniono przygotowaną kapsułę czasu, gdzie przedstawiciele instytucji, władz samorządowych oraz mieszkańcy wrzucili pamiątki i księgę wpisów. Kapsuła zostanie otworzona za 50 lat. Zwieńczeniem Dni Makowa był występ zespołu Enej, na który tłumnie przybyli mieszkańcy. Świętu miasta towarzysza w tym roku piękna, słoneczna pogoda. Społeczność chętnie skorzystała z atrakcji po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski oraz Miejski Dom Kultury.

Zdjęcia z imprezy obejrzeć można w naszej galerii KLIK lub na naszym fanpage KLIK.

koncert-enej

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl