Gmina Rzewnie: za rok ruszy budowa mostu
Most na rzece Narew, między gminami Rzewnie i Rząśnik, ma powstać najpóźniej w ciągu czterech lat. Sobotnie podpisanie umowy na wykonanie projektu rozpoczęło kolejną fazę realizacji tej inwestycji. Prace budowlane mają ruszyć w połowie 2023 roku.
W sierpniu 2020 roku przedstawiciele władz Mazowsza oraz lokalnych samorządów podpisali list intencyjny w sprawie budowy mostu na rzece Narew między gminami Rzewnie i Rząśnik. Pierwszy etap inwestycji obejmował sporządzenie koncepcji przebiegu dojazdów i warianty przedsięwzięcia, a także sporządzenie dokumentacji środowiskowej i uzyskanie prawomocnej decyzji środowiskowej.
Druga faza realizacji budowy mostu właśnie się rozpoczyna. Warszawska spółka YLE Inżynierowie, reprezentowana przez prezesa Piotra Żółtowskiego, z którą w ostatnią sobotę wójt gminy Rzewnie Wiesław Chrzanowski podpisał umowę, rozpocznie opracowywanie projektu wraz z ustaleniem szczegółowego przebiegu mostu, wykonaniem prac geodezyjnych, szczegółowych kosztorysów i z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Koszt dokumentacji wyniesie ponad 920 tys. zł. Gmina Rzewnie wraz z samorządami powiatów makowskiego i wyszkowskiego oraz gminą Rząśnik będzie ubiegać się o częściowe dofinansowanie kosztów wykonania dokumentacji projektowej z budżetu województwa mazowieckiego.
Samorządy zaangażowane w to przedsięwzięcie będą się także starać o fundusze unijne, bo to inwestycja, która może mieć ogromny wpływ na rozwój całego regionu. Trzecim etapem przedsięwzięcia będą roboty budowlane, które mają rozpocząć się w przyszłym roku. Most ma być oddany do użytku w 2026 roku.
Nowy most usprawni dojazd do miejscowości po obu stronach rzeki i zwiększy atrakcyjność inwestycyjną terenów powiatów makowskiego i wyszkowskiego.
Przy podpisaniu sobotniej umowy obecni byli także marszałek Adam Struzik i radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, a ponadto starosta makowski Zbigniew Deptuła, oraz wójt gminy Rząśnik Paweł Kołodziejski. Starosta wyszkowski
Zanim most powstanie w tym miejscu, mieszkańcy zmuszeni są korzystać z prowizorycznej przeprawy promowej. Szerzej na ten temat w kolejnym wydaniu TC.
Komentarze obsługiwane przez CComment