Mężczyzna wbiegł pod nadjeżdżający samochód. Zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61 w miejscowości Nowy Szelków. Makowska policja dokładnie wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia. 

We wtorek (15 listopada br.) po godz. 17, według wstępnych ustaleń policji, 41-letni kierujący pojazdem Iveco (mieszkaniec pow. wyszkowskiego), jadąc od strony Pułtuska w kierunku Różana w rejonie skrzyżowania w Nowym Szelkowie potrącił mężczyznę, który nagle wbiegł pod pojazd z lewej strony. 56-letni mężczyzna (mieszkaniec pow. makowskiego) niestety zginął na miejscu. Pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, miejsce zdarzenia znajduje się poza obszarem zabudowanym. Makowska policja wykonała na miejscu czynności pod nadzorem przasnyskiej prokuratury.

- Apelujemy  do pieszych o rozważne przechodzenia przez jezdnię i korzystanie z  elementów odblaskowych. Przypominamy, że każdy pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, musi posiadać odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących, za jego brak grozi mandat karny. Sugerujemy jednak, aby elementy odblaskowe nosić również w terenie zabudowanym - apeluje Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Maz. 

W związku z rosnącymi cenami prądu wiele samorządów decyduje się na oszczędności w postaci wyłączenia latarni ulicznych, co z kolei sprawia, iż piesi i rowerzyści poruszający się po terenie zabudowanym stają się po zmroku niemal niewidoczni dla kierujących. Stąd apel policji, aby zakładać na siebie elementy odblaskowe niezależnie od tego, czy poruszamy się po terenie zabudowanym, czy poza nim. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl