Paweł Zmorzyński czy Stanisław Romanowski? Na kogo zagłosują mieszkańcy?

Po rezygnacji Wojciecha Traczewskiego z pełnionego przez niego mandatu radnego Rady Miejskiej w Makowie Mazowieckim mieszkańców już niebawem czekają wybory. O miejsce w gremium będzie rywalizować dwóch kandydatów.

Pod koniec maja br. Wojciech Traczewski zrezygnował ze swojego mandatu, a z początkiem czerwca wojewoda stwierdził jego wygaśnięcie. Wówczas pojawiło się pytanie, kto będzie chciał zająć wolne miejsce w Radzie Miejskiej w Makowie Maz.

Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Ostrołęce poinformowało nas, że w terminie utworzono dwa komitety wyborcze, które do wyborów wystawią dwóch kandydatów.

Kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Stanisława Romanowskiego jest, jak wskazuje nazwa - Stanisław Romanowski, który przez dwie kadencje był radnym RM w Makowie Mazowieckim, a podczas wyborów samorządowych w 2018 roku (w wieku 65 lat) startował z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Nowe Porządki do Rady Powiatu Makowskiego. Ostatecznie mandatu nie zdobył. Gdy był radnym miejskim niejednokrotnie krytykował władze, często zabierał głos i aktywnie uczestniczył w posiedzeniach.

Natomiast Paweł Zmorzyński to kandydat Komitetu Wyborczego Wyborców Nasze Miasto Maków, a więc komitetu burmistrza Makowa – Tadeusza Ciaka. Paweł Zmorzyński (lat 37) przez długi czas pracował jako informatyk w Urzędzie Miasta w Makowie, a aktualnie pracuje w miejskiej spółce ciepłowniczej „JUMA”. Jest również prezesem Stowarzyszenia Małe Księstwo Makowskie. Makowianin dotychczas nie startował w żadnych wyborach.

Mieszkańcy miasta mają więc do wyboru dwóch ewentualnych reprezentantów do Rady Miejskiej. W środę (20 lipca br.) pierwsze posiedzenie odbyła Miejska Komisja Wyborcza w Makowie Mazowieckim, w której skład wchodzą: Małgorzata Bugaj (zgłoszona przez KWW Nasze Mia-sto Maków), Alicja Dąbrowska (KWW Stanisława Romanowskiego), Małgorzata Jolanta Długołęcka (KWW Nasze Mia-sto Maków), Wojciech Domżalski (KWW Nasze Miasto Maków), Ewa Gutowska (KWW Nasze Miasto Maków), Janina Alina Miszczuk (KWW Nasze Miasto Maków), Barbara Rogalska (KWW Stanisława Romanowskiego), Agnieszka Ślesicka (KWW Nasze Miasto Maków) oraz Barbara Janina Załęska (KWW Nasze Miasto Maków).

Wybory uzupełniające w Makowie Mazowieckim odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia br.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl