ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pożar hali produkcyjno-magazynowej w Starym Szelkowie

fot. KP PSP Maków Maz.

Strażacy z powiatu makowskiego ponad 11 godzin walczyli z pożarem, jaki wybuchł na w hali należącej do firmy Grill Impex. Straty są ogromne. Wyceniono je na 1,8 mln zł...


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim zgłoszenie o pożarze otrzymała w nocy z soboty na niedzielę (5/6 sierpnia br.), po godz. 2. 

- Kiedy na miejsce dotarły pierwsze jednostki straży pożar był już zaawansowany. Ratowano jednocześnie płąnący obiekt oraz pozostałe hale znajdujące się w jej sąsiedztwie. Składowane w nim były m.in. podpałki do grilla, dlatego ugaszenie pożaru było trudne. Spłonęła także linia produkcyjna. Ogień opanowany został po godz. 4 nad ranem, ale jego dogaszanie zajęło straży jeszcze kilka godzin - informuje Bartosz Kołodziejski, oficer prasowy KP PSP w Makowie Mazowieckim. 

Rzecznik dodał także, że to nie pierwszy pożar w tym zakładzie. Strażakom udało się uratować pozostałe hale magazynowe. W działaniach brało udział 11 zastępów straży (zawodowcy i ochotnicy) z całego powiatu makowskiego. 

W związku z zaawansowaniem pożaru nie wiadomo jeszcze, co go wywołało. 

Komentarze obsługiwane przez CComment