ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Złote Gody w Sypniewie

UG w Sypniewie

W Sypniewie świętowano 50-lecie małżeństw 22 par z terenu gminy. Niestety nie wszyscy mogli uczestniczyć w uroczystości, ale każda para otrzymała medal za długoletnie pożycie.

"Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem szczęśliwie pół wieku, a nawet więcej" - czytamy w komunikacie UG w Sypniewie.

Uroczystość odbyła się w czwartek (21 lipca br.). Rozpoczęła się mszą w intencji jubilatów w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sypniewie koncelebrowaną przez ks. Marka Średnickiego i ks. Roberta Ratomskiego.

Po mszy rozpoczęła się część oficjalna spotkania, podczas której wręczono jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP, w dowód uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Sypniewo.

- Małżeństwo dobre, zgodne i prawdziwe to takie które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki dnia codziennego, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin - skierowała swoje słowa podczas uroczystości do małżeństw zastępca kierownika USC w Sypniewie Izabela Moroniewicz.

Aktu dekoracji dokonał Roman Gisztarowicz, wójt gminy Sypniewo, w asyście Marcina Grabowskiego, kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce i Rafała Grono, przewodniczącego Rady Gminy Sypniewo. Medale otrzymali: Danuta i Zbigniew Choromańscy, Eugenia i Wiesław Fronczykowie, Zenobia i Wiesław Olkowscy, Janina i Jerzy Rawowie, Helena i Stanisław Budni, Jadwiga i Antoni Grzywaczowie, Kazimiera i Tadeusz Napiórkowscy, Marianna i Mieczysław Olkowscy, Jadwiga i Bogdan Wilkowscy, Jadwiga i Lech Rawowie, Cecylia i Roman Zakrzewscy, Irena i Zdzisław Borkowscy,Teresa i Bolesław Gierwatowscy, Barbara i Jan Skroccy, Teresa i Mieczysław Sobiescy, Krystyna i Henryk Brzuzowie, Hanna i Edmund Ciuchtowie, Krystyna i Władysław Wojciech Gronowie, Irena i Zdzisław Nożewscy, Danuta i Jędrzej Olkowscy oraz Krystyna i Dionizy Zabielscy.

Ponadto jubilaci otrzymali listy gratulacyjne od marszałka Województwa Mazowieckiego, które wręczył im radny Sejmiku, Mirosław Augustyniak. Do małżonków skierowano wiele słów uznania, podziękowań za godne i długie pożycie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia, natomiast sami jubilaci podziękowali pracownikom USC i władzom gminy za organizację uroczystości.

Dla "złotych" małżonków wystąpiły Alicja Beczak i Patrycja Golon, laureatki XX. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza w Sypniewie, które przeczytały parom wiersze miłosne. To jednak nie wszystko. Dla małżonków zaśpiewały także Anna i Liana Habrys pochodzące z Ukrainy.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem i symboliczną lampką szampana.

50-lecie-sypniewo

Komentarze obsługiwane przez CComment