Dwa niesprawne auta i jeden kierowca

Patrol ruchu drogowego zatrzymał w piątek do kontroli kierującego audi. 25 -latek już wcześniej stracił prawo jazdy. Brak uprawnień nie przeszkodził mu w kierowaniu pojazdem – jak się okazało niesprawnym technicznie. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał mężczyznę po raz kolejny, tym razem kierował seatem.

Najpierw został zatrzymany  na ul. Dworcowej w Mławie. Kierowca audi nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, a pojazd miał widoczne usterki, zagrażające bezpieczeństwu. Jak się ponadto okazało, kierujący już wcześniej stracił prawo jazdy. Po kontroli, audi zostało odholowane na koszt właściciela, na parking strzeżony. Kierowca został poinformowany, że sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Niespełna godzinę później, na ul. Nowej w Mławie, ten sam patrol ruchu drogowego zauważył seata, którym kierował ten sam 25-latek. Okazało się ponadto,  że seat nie ma aktualnych badań technicznych. Drugi pojazd kierującego bez uprawnień trafił na lawetę.  Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mławie. Postępowanie prowadzi mławska komenda policji.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl