Na początku było kilku entuzjastów

Rozmowa z Lechem Rudzińskim, dyrektorem generalnym,  wiceprezesem zarządu Curtis Development Sp. z o.o.

* 30 lat temu zostały położone podwaliny pod rozwój przemysłu elektronicznego w Mławie. Podobno kilku miejscowych entuzjastów – pracowników upadającej Unitry – namówiło Zbigniewa Niemczyckiego do utworzenia tu fabryki telewizorów? Pan  od samego początku współtworzył tę historię…

- Będąc członkiem Rady Pracowniczej w zrzeszeniu  Untra-Unitech,   pozyskałem  informację, że  Pan Zbigniew Niemczycki,  który wówczas importował telewizory OTAKE,   ma pomysł na produkcję  telewizorów w Polsce. Wraz z kolegami z mławskiej Unitry zaproponowaliśmy mu   wytwarzanie  takiego sprzętu właśnie w Mławie. Padła konkretna propozycja, zostało postawione wyzwanie stworzenia czegoś,  z czym do tej pory się nie spotykaliśmy.  Była grupa młodych inżynierów z otwartą głową -  udało się to zrobić w ciągu kilku miesięcy.

Głównym celem Curtis Electronics (wówczas taką nazwę nosiła fabryka) było produkowanie niedrogich telewizorów, a jednocześnie odpowiadających najwyższym światowym standardom jakościowym. Skoro historia tak się potoczyła, widać nasz dar przekonywania zadziałał. Dyrektorem fabryki został Jerzy Łachut, ja objąłem w niej stanowisko  szefa produkcji

* Co przede wszystkim zadecydowało o tym, że ten przedsiębiorca postanowił ulokować swoje pieniądze  w Mławie? Wykwalifikowana kadra na miejscu, z której wielu dorabiało sobie, w chałupniczy sposób montując telewizory z zakupionych przez siebie części?

- Ludzie -  to właśnie  im   ten znany biznesmen wówczas  zaufał i dzięki sprawnemu zarządzaniu  pokonaliśmy te 30 lat z dużym sukcesem. Bez wykwalifikowanej i ambitnej kadry nic by się nie udało. A muszę powiedzieć, iż przez cały okres istnienia Spółki mamy to szczęście, że z reguły trafiają do nas wartościowi ludzie.

Cała rozmowa w papierowym wydaniu TGM” z 21 września.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl