Prowizorka w autobusie

Mławscy policjanci ruchu drogowego wypatrzyli w Wiśniewie autobus, w którym zamiast szyby znajdowała się tektura przymocowana na listwie. Co więcej, fotele dla podróżnych z tyłu pojazdu były zabezpieczone przy pomocy taśmy.

Ten autobus, należący do  przasnyskiego przewoźnika, akurat przywiózł dzieci do szkoły. Kierowca, 61- letni  mławianin, został ukarany mandatem i otrzymał zakaz dalszej jazdy. Policjanci  zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu. O sprawie zostanie powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego z siedzibą w Radomiu.  

- Przed nami ferie zimowe, które na terenie kraju rozpoczynają się już 17 stycznia i potrwają do 27 lutego. W trosce o bezpieczeństwo dzieci  mławscy policjanci  zapowiadają  wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym policyjnym nadzorem będą autokary oraz busy przewożące dzieci na wypoczynek. Policjanci sprawdzać będą stan techniczny aut, trzeźwość kierujących, warunki przewozu pasażerów oraz ilość przewożonych osób. Policjanci zapowiadają bezwzględne kary dla kierowców, dopuszczających się wykroczeń drogowych – poinformowała nas asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej KPP.

Te jednostkę policji można poprosić (z kilkudniowym wyprzedzeniem) o skontrolowanie stanu technicznego autobusu, zanim wyruszy on z dziećmi na miejsce zimowego wypoczynku. Poza tym warto zajrzeć na stronę https://bezpiecznyautobus.gov.pl, na której znajdują podstawowe informacje o danym autobusie.

   

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl