Przerwana passa Mławianki

Dobiegła końca seria czwartoligowych zwycięstw Mławianki. Podopieczni Piotra Rzepki ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. W Ostrołęce musieli uznać wyższość Narwi. O przegranej zadecydowała wyjątkowo słaba pierwsza połowa.

Tak fatalnych 45 minut w wykonaniu mławian nie widziano już dawno. Warto jednak pochylić na szczegółami - oba gole mławianie stracili w identycznych okolicznościach - po stałych fragmentach gry.

Co gorsze, do przerwy goście byli bezradni w ofensywie. Zagrożenie pod bramką Narwi ograniczało się jedynie do strzałów z dystansu Michała Stryjewskiego i Filipa Rogalskiego.

Rzepka nie zwlekał i już w przerwie dokonał dwóch roszad w składzie. Na dodatek, w końcówce zdecydował się nawet na grę trójką defensorów. Do przodu ochoczo wędrowali na przemian dwaj stoperzy: Maciej Rogalski i Łukasz Wodzyński.

W drugiej odsłonie Mławianka zagrała dużo lepiej. W 55. minucie Mateusz Stryjewski przymierzył z wolnego, ale bramkarz miejscowych popisał się interwencją. Do siatki mógł trafić Jakub Tworek. Po zagraniu Macieja Rogalskiego znalazł się sam przed bramkarzem, ale próba lobowanie okazała się niecelna.

Natomiast w doliczonym czasie Mateusz Stryjewski przymierzył jeszcze raz z wolnego. Andrij Radczenko (Stepnowski obejrzał czerwień) odbił futbolówkę przed siebie. Dopadł jeszcze Rogalski, ale przy próbie dobitki pocelował trafił tylko przeciwnika.

Narew Ostrołęka - Mławianka Mława 2:0 (2:0)
Bramki: Staszczuk 6, Okhrimienko 30

Mławianka: Piotrowski - F. Rogalski (46. Nowiński), M Rogalski, Wodzyński, Sebastian Alarcon, Mat. Stryjewski, Kostyk, Panimatsu, Tworek, Mich. Stryjewski, Janik (46. Poliński)

14. kolejka (30-31 października): Ząbkovia - Sokół 4:2, Przasnysz - Makowianka 2:1, Marcovia - Drukarz 3:2, Żbik - Hutnik 0:2, Wisła II - Stoczniowiec 5:0, Świt - Unia 2:0, Troszyn - Wkra 3:0, Narew - Mławianka 2:0, Huragan - Escola Varsovia 2:1

18. Makowianka Maków Mazowiecki 14 4 8:38

15. kolejka (6-7 listopada): Escola Varsovia - Ząbkovia, Mławianka - Huragan, Wkra - Narew, Unia - Troszyn, Stoczniowiec - Świt, Hutnik - Wisła II, Drukarz - Żbik, Makowianka - Marcovia, Sokół - Przasnysz

Najlepsi strzelcy: 14 - Patryk Szczepański (Wisła II), 13 - Piotr Cudny (Hutnik), 11 - Kamil Majkowski (Troszyn)