Radny chce odwołania wicestarosty

Na ostatniej, nadzwyczajnej, przeprowadzonej w trybie online sesji Rady Powiatu Mławskiego (4 listopada)  radny Tomasz Chodubski zaapelował do starosty, aby  on w następnej sesji złożył wniosek o odwołanie Zbigniewa Markiewicza ze stanowiska wicestarosty. Jerzy Rakowski poprosił o cierpliwość.

- Za nami już jedna piąta roku szkolnego. Od dwóch miesięcy swych obowiązków nie wykonuje wicestarosta Zbigniew Markiewicz. (…) Mamy dekapitowany Zarząd Powiatu, jedna osoba nie może w nim uczestniczyć -  uzasadniał radny Chodubski. Według niego: - Cała ta sytuacja na pewno nie służy promocji powiatu. Przeciwnie, charakter oskarżeń o charakterze korupcyjnym jest wobec naszej instytucji antypromocją.

Przypomnijmy. 1 września br. funkcjonariusze Centralnego Biura  Antykorupcyjnego zabezpieczyli dokumenty przetargu na dostawę  urządzeń fotowoltaicznych dla powiatu mławskiego. Wtedy  zatrzymali wicestarostę, ale jeszcze tego dnia go zwolnili.  Postępowanie w tej sprawie (domniemanej korupcji)  prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, która na razie nie udzielała  informacji  o tej sprawie.  Obecnie wicestarosta przebywa na zwolnieniu lekarskim. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 9 listopada.              

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl