Stupsk. Stawiają na rowery

Gmina Stupsk konsekwentnie, od kilku lat, poszerza swoją ofertę dla zainteresowanych turystyką, zwłaszcza rowerową. Wprawdzie mamy obecnie środek kalendarzowej zimy, ale jej władze już przygotowują się do sezonu.

W Wyszynach i Konopkach pod koniec ubiegłego roku zamontowano dwa przewodniki turystyczne, dzięki którym można uzyskać nagrane informacje o trasach rowerowych i atrakcyjnych miejscach, do których można dojechać. Urządzenia oprócz funkcji turystycznej mają także gniazda, w tym indukcyjne, do ładowania urządzeń typu smartfon, tablet. Całość kosztowała 44,2 tys. zł. W ramach unijnego programu Rozwoju Obszarów Wiejskich gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości nieco ponad 28 tys. zł. Gmina planuje jeszcze postawić przy tych punktach specjalne tablice informacyjne.

O stawianiu przez samorząd na turystykę rowerową świadczy też oddany dwa tygodnie temu w Konopkach samoobsługowy punkt napraw jednośladów. W sąsiedztwie boiska do piłki nożnej zamontowano 10 kostek solarnych, podświetlających podłoże, samoobsługową stację naprawy rowerów( do dyspozycji pompka do pompowania kół i zestaw kluczy), stojak rowerowy na 12 stanowisk, dwie ławki, tablicę informacyjną, edukacyjny kosz na śmieci i lampę solarną.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl