ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prawie 1200 podróbek na targowisku

fot. KPP w Płońsku

28 maja płońscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w trakcie działań prowadzonych na targowisku miejskim zabezpieczyli prawie 1200 szt. "podróbek" (ubrania, buty i torby z nielegalnie naniesionymi znakami kilkunastu renomowanych firm), które wystawili na sprzedaż cudzoziemcy.

- Z ich informacji wynikało, że znów w tym miejscu pojawili się nieuczciwi handlarze, oferujący do sprzedaży podrabianą odzież. Na stoisku 45-latka i 33-latki, cudzoziemców zamieszkujących na terenie pow. przasnyskiego, funkcjonariusze znaleźli m.in.: spodnie, bluzy, koszulki, sukienki, buty, skarpety oraz torby z nielegalnie naniesionymi znakami kilku renomowanych firm. Nieuczciwi sprzedawcy zostali zatrzymani, a oferowane przez nich rzeczy, ogółem prawie 1200 przedmiotów, zabezpieczone - poinformowała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Kobiecie i mężczyźnie, w związku z zarzutami wprowadzania do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi, grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także przepadek zabezpieczonych przedmiotów. Wstępnie straty firm, których znaki podrabiano, oszacowano na co najmniej 150 tys. zł.

Komentarze obsługiwane przez CComment