ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Basen tuż-tuż!

Czyli za rok. Zważywszy na to, że mamy już sierpień i na korzystanie z odkrytych akwenów, czasu jest już coraz mniej, to nawet jeśli budowa basenu skończy się w tym roku, to jego otwarcia doczekamy się już latem 2023.

Takie deklaracje padają ze strony przasnyskiego starostwa, które to budowę basenu nadzoruje i wykonuje. Po długim okresie wyczekiwania ta inwestycja nabiera już zdecydowanie bardziej realnych kształtów, niż te zaprezentowane na grafikach poglądowych.
Z końcem lipca starostwo weszło w kolejny etap - rozpoczęcie budowy basenu, który to ma znajdować się przy Zespole Szkół Powiatowych. Plany i projekty zostały zatwierdzone, uzyskano również pozwolenie na budowę. Wykonawca projektu zapewnia, że do końca tego roku, basen ma być skończony.
Kompleks ma składać się trzech oddzielnych basenów o różnych głębokościach: 60 cm, 120 cm oraz 150 cm, wokół nich, zostanie zamontowany drewniany taras, gdzie będzie można się opalać. Dzieci będą mogły także korzystać z wodnego placu zabaw o wymiarach 15x15 m z różnymi atrakcjami. Zaplanowano także budowę 6-metrowej zjeżdżalni oraz pomieszczeń przebieralni i łazienek.
Budżet inwestycji to ponad 9 mln złotych. Niecałe 3 miliony zł pochodzi z rządowej tarczy antycovidowej. 1 mln zł przekaże miasto Przasnysz, a pozostałą część kosztów pokryje powiat przasnyski ze swojego budżetu.
basen
grafiki: Starostwo Powiatowe Przasnysz

Komentarze obsługiwane przez CComment