Bezpieczny konkurs z KRUS rozstrzygnięty - lista laureatów

Rozstrzygnięto pierwszy etap ogólnopolskiego XII konkursu plastycznego dla dzieci Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Z powiatu przasnyskiego wpłynęło aż 88 prac z 10 różnych szkól, które zdecydowały się współpracować na tej płaszczyźnie z KRUS-em.
Zadaniem jakie skierował urząd do najmłodszych mieszkańców wsi i miasteczek było wykonanie pracy plastycznej na podany temat.

W tym roku hasłem było tytułowe zdanie „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. W swojej twórczości dzieci miały pokazać jak zachowywać się w gospodarstwie rolnym, by nikomu nie stała się krzywda. Ważne jest to, by takie zachowania i odruchy, kształtować w dzieciach już od wczesnych lat, tak by miały świadomość jakie zagrożenie mogą spotkać na swojej drodze i jak sobie radzić ze skutkami wypadków, o które przy wielkich maszynach rolniczych nie trudno.

Wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu. Komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Lewandowski - kierownik PT KRUS Przasnysz, Małgorzata Krawczyk - starszy specjalista ds. prewencji, Krzysztof Gadomski - instruktor ds. artystycznych z Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu (plastyk) i Magdalena Kowalewska - kierownik referatu rozwoju, aktywizacji biznesu i promocji w starostwie powiatowym w Przasnyszu, wyłoniła zwycięzców. Spośród uczestników konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa - klasy 0-3 (40 prac) i II grupa – klasy 4-8 (48 prac) jury wyłoniło laureatów I - III miejsca oraz przyznała wyróżnienia.

Oto lista laureatów:

I grupa wiekowa:
I miejsce zdobyła Antonina Czaplicka, uczennica kl. 2a Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, na II miejscu znalazł się Kacper Knebel, uczeń kl. 3 Szkoły Podstawowej w Żelaznej Rządowej-Parciakach w gminie Jednorożec, natomiast III miejsce zajęła Lena Baranowska, uczennica kl. 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej w gminie Chorzele.
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Knebel uczeń kl. III ze Szkoły Podstawowej Żelazna Rządowa- Parciaki, Zuzanna Kobylińska kl. 1 ze Szkoły Podstawowej w Jednorożcu, i Wiktoria Pac uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

II grupa wiekowa:
I miejsce przypadło Joannie Sebastiańskiej uczennicy kl. 7 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie z gminy Przasnysz, II miejsce zdobył Adam Bobiński, uczeń kl. 4 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej z gminy Krzynowłoga Mała, natomiast podium na III miejscu zamykała praca  Katarzyny Sebastiańskiej, uczennicy kl. 5 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie z gminy Przasnysz.
Wyróżnienia zdobyli: Bartosz Przybylski uczeń kl. 8, Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, Krzysztof Chodkowski uczeń kl.7 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej i Jacek Pszczółkowski uczeń kl. 7 Szkoły Podstawowej w Jednorożcu.

Fot: Starostwo Powiatowe Przasnysz

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl