Budowa przedszkola w Krzynowłodze

Plany budowy przedszkola w Krzynowłodze Małej nabierają już realnych kształtów. Zapowiadany projekt jest już realizowany, bowiem urząd gminy podpisał stosowną umowę z wykonawcą tego zadania.

Przedszkole jest bardzo wyczekiwanym przez mieszkańców przedsięwzięciem. Planowana inwestycja obejmuje przebudowę parteru Szkoły Podstawowej oraz zakup wyposażenia. W obiekcie powstanie pięć nowoczesnych sal dydaktycznych dla dzieci oraz odpowiednie toalety przy każdej sali, pomieszczenia techniczne, administracyjne oraz jadalnia. Po zakończeniu budowy przedszkole przyjmie 78 dzieci. Będzie to placówka z pełnym zapleczem edukacyjnym.

– Zdecydowanie muszę przyznać, że ubiegły rok nie był łatwy. Udało się zrealizować założone wcześniej plany, ale część z nich musieliśmy przenieść na ten rok. To przede wszystkim powołanie do życia pełnowymiarowego przedszkola i kontynuowanie planów remontów i naprawy dróg. Odnośnie przedszkola, to do tej pory w Krzynowłodze mamy tylko punkt przedszkolny, a chcemy zapewnić mieszkańcom i ich dzieciom pełnowymiarowe przedszkole – mówił na naszych łamach wójt Krzynowłogi Małej Jerzy Humięcki.

Fot. UG Krzynowłoga Mała

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl