Chorzele: umowa na wykonanie drogi

23 września, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego na rozbudowę drogi gminnej w miejscowościach Binduga i Krukowo, gm. Chorzele.

Burmistrz Beata Szczepankowska pozyskała na budowę ponad 1,5 km tej drogi ponad 1 milion 140 tys.zł. z budżetu państwa. Rozbudowa drogi zapewni bezpieczne i wygodne połączenie, a także usprawni lokalny ruch w miejscowościach Binduga i Krukowo. Będzie też szybszy i lepszy dojazd do prywatnych posesji, gospodarstw czy pastwisk.

- Nawierzchnia jezdni zostanie wykonana z betonu asfaltowego o szerokości 5 metrów na całej długości drogi. Pobocza zostaną utwardzone z każdej strony na całej długości drogi. Zostaną przebudowane istniejące skrzyżowania z drogami gminnymi oraz z drogą powiatową i dostosowane szerokości poboczy do istniejących poboczy drogi powiatowej. Zostanie wykonane odwodnienie powierzchniowe do istniejących przydrożnych rowów oraz odmulenie i oczyszczenie odcinków rowów odwadniających. W obszarze pasa drogowego zostaną wybudowane, rozbudowane lub przebudowane liczne zjazdy do posesji. Ponadto zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe drogi oraz przepusty - informuje Beata Szczepankowska.

Termin zakończenia realizacji to koniec sierpnia 2022 roku.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl