Inicjatywa europejska – internet chorzelski

Udało się pozyskać kolejna dotację z Unii Europejskiej. Urząd Miasta i Gminy Chorzele jako jeden z nielicznych w całym kraju został beneficjentem inicjatywy „Łącząc Europę” (CEF) – WiFi4EU i jest dofinansowany przez Agencję Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci, bonem w maksymalnej wysokości wynoszącej 15 000 Euro (WiFi for EU – z ang. wifi dla Unii), która ma za zadanie ułatwiać dostęp do bezpłatnego internetu każdemu mieszkańcowi zjednoczonej wspólnoty. Na realizację zadania pozyskano 15 tys. euro.

Pieniądze, blisko 70 tys. zł, zostały przeznaczone na budowę 10 punktów typu hotspot, dzięki którym można łączyć się z internetem bezprzewodowym. Anteny rozsyłające sygnał są montowane zarówno w budynkach jak i na zewnątrz, w różnych miejscach w mieście.

Punkty z darmowym internetem znajdują się: w Przedszkolu Samorządowym, w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, na placu Tadeusza Kościuszki, na Stadionie Miejskim, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II, na Targowisku Miejskim, na placu zabaw przy ul. Kościelnej, a także w Ośrodku Upowszechniania Kultury oraz dwa punkty wewnętrzne w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.

Urząd załącza też szczegółową instrukcję, jak krok po kroku połączyć się z siecią WiFi. Należy wybrać sieć o nazwie „WiFi4EU”, a następnie kliknąć zgodę „I Agree”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl