Oszuści i złodzieje znów atakują

Oszuści i złodzieje każdego dnia okradają nas z naszych dóbr i pieniędzy. Również w tym tygodniu przekonali się o tym mieszkańcy powiatu przasnyskiego.

Obywatel Ukrainy zgłosił, że nieznany sprawca w dniu 25 maja br. dzwoniąc na jego telefon komórkowy celowo wprowadził go w błąd i oszukując, podstępem dostał się do jego konta. Oszust twierdził, że konto bankowe mężczyzny jest zagrożone i najlepszym sposobem na ochronienie znajdujących się tam pieniędzy jest wygenerowanie kodu do płatności mobilnych i przekazanie go „urzędnikowi”. Przestraszony mężczyzna postąpił według zaleceń oszusta i tym sposobem stracił 1000 zł.

Również 25 maja, nocą około godz. 23 mieszkaniec gminy Krasne zgłosił, że w miejscowości Szlasy Leszcze z posesji, nieustaleni sprawcy ukradli samochód osobowy marki Audi A8 koloru czarnego o wartości 40 000 złotych.

Natomiast 23 maja 42-letnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że za pośrednictwem internetowego portalu aukcyjnego dokonała sprzedaży książek za kwotę 60 zł. Niestety nabywca, a jak się później okazało – złodziej, włamał się na jej konto bankowe, a następnie dokonał z niego kilku transakcji bankowych na łączną kwotę 4500 złotych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl