Piątka radioelektronika w Rostkowie

Pierwsze zawody tegorocznego cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej pod nazwą „Piątka radioelektronika” odbyły się w Rostkowie. Gospodarzem zawodów była Gmina Czernice Borowe. W stawce zawodników nie zabrakło wójt gminy Wojciecha Brzezińskiego, który rywalizował na głównym dystansie 5 km.

Zawody związane były z obchodami święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego i z tego powodu wprowadzono dodatkową kategorię mundurową dla reprezentantów tych służb. Zawody składały się z trzech biegów towarzyszących dla najmłodszych na dystansach 200 m, 500 m i 1 km, oraz biegu głównego na dystansie 5 km. Łącznie w zawodach wystartowało ponad 150 zawodników, z czego na głównym dystansie 89.

bieg-rostkowo2

Trasa biegu prowadziła przez malownicze okolice miejscowości Rostkowo. Liczne wzniesienia na trasie podniosły skalę trudności biegu, ale piękna bezwietrzna pogoda rekompensowała niedogodności. Zawodnicy świetnie poradzili sobie z trudnościami i w komplecie zameldowali się na mecie. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał odlewany pamiątkowy medal. Na zmęczonych biegaczy czekała również pyszna wojskowa grochówka, którą serwowali żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego z Przasnysza. Wojskowi zorganizowali również punkt pokazowy sprzętu wojskowego, na którym można było potrenować umiejętności strzeleckie.

bieg-rostkowo3

Po zakończeniu rywalizacji odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn na wszystkich dystansach zostali wyróżnieni dyplomami oraz pucharami. W biegu głównym wyróżniono również zwycięzców kategorii wiekowych. Puchary otrzymali również zwycięzcy kategorii mundurowej. Uroczystej dekoracji dokonali wójt gminy Czernice Borowe wraz z przedstawicielami 2. Ośrodka Radioelektronicznego. Po dekoracji odbyło się losowanie specjalnej nagrody, roweru górskiego ufundowanego przez wójta Czernic. Wójt osobiście wręczył nagrodę szczęśliwcowi którym okazało się dziecko.

bieg-rostkowo6

W czasie zawodów prowadzone było również szkolenie „Wpływ recyklingu i odnawialnych źródeł energii na środowisko” finansowane w ramach projektu grantowanego z „Europejskiego Funduszu rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Po szkoleniu odbył się konkurs wiedzy z przedstawianych informacji. Uczestnicy za każdą prawidłową odpowiedź otrzymali nagrody rzeczowe w postaci powerbanków ładowanych panelem słonecznym.

bieg-rostkowo4

Zwycięzcami biegu głównego zostali pierwsze trójki:
Mężczyźni: 1. Cezary Jaroszewski (LKS Maków Mazowiecki) – 17,10; 2. Jan Zielonka (WAT Warszawa) – 17,16; 3. Rafał Smoliński (KS Przaśnik Przasnysz) –17,25
Kobiety:1. Agnieszka Kowalska (KS SCHULO TEAM) – 21,26; 2. Anna Urbaniak (Jednorożec robi co może) – 21,28; 3. Katarzyna Śledziewska (Stary Lubotyń) –22,01. Zwycięzcy kategorii mundurowej biegu Piątka radioelektronika: wśród mężczyzn taka sama jak w kategorii OPEN
Kobiety: 1. Paulina Chyćko (Maratończyk Poznań) – 22,35; 2. Marta Kozłowska (KS Przaśnik Przasnysz) – 23,11; 3. Monika Sobocińska (Przasnysz) – 25,03

Kolejne zawody z cyklu Korona Ziemi Przasnyskiej „Trzy Szybkie Mile” odbędą się w Chorzelach 22 maja.

biwg-rostkowo5

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl