ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Pijani kierowcy i poszukiwani przez sąd

28 i 27 lipca policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani przez sąd. Nad ranem, 28 lipca, policjanci na ul. Szpitalnej zatrzymali 22-letniego mieszkańca Przasnysza, natomiast wieczorem w ręce policji wpadł 37-latek z powiatu przasnyskiego, który również nie zastosował się do ciążącego na nim wyroku sądu pozbawienia wolności. W podobnej sytuacji był 28-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w Dobrzankowie - jego poszukiwał sąd mławski.

Natomiast 26 lipca o godz. 17.00 mieszkaniec pow. przasnyskiego zgłosił, że w miejscowości Sierakowo gm. Przasnysz, nieznany kierowca pojazdu ciężarowego uderzył w jego ogrodzenie posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli związek z tym zdarzeniem. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 19-letni mieszkaniec pow. makowskiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu,  usłyszał już zarzut spowodowania kolizji, prowadzenia pojazdu ciężarowego pomimo braku uprawnień oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Następnie wieczorem, o godz. 19.00 w Przasnyszu na ul. Orlika, 20-letni mieszkaniec gm. Przasnysz, kierował pojazdem osobowym marki Daewoo Matiz mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci z WRD przasnyskiej komendy ustalili, że mężczyzna na swoim koncie w CEKiP posiada już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  20-latek odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem na "podwójnym gazie" czy też pod zakazem ale również za znieważenie i naruszenie nietykalności policjantów poprzez używanie słów wulgarnych, kopanie i odpychanie. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Komentarze obsługiwane przez CComment