Przasnyska kronika kryminalna

O dwa koła za daleko... 24 sierpnia, nad ranem, mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że na ul. Sosnowej w Przasnyszu w nocy spod bloku mieszkalnego złodziej ukradł dwa koła od roweru Kross Hexagon, który był przypięty linką do stojaka rowerowego. Wartość skradzionego mienia to kwota 500 złotych.

Wypadek motocyklisty
Do poważnego wypadku doszło 24 sierpnia w Olszewce (gm. Jednorożec). Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia tych pojazdów doszło, gdy 25-letni mieszkaniec gminy Chorzele kierując motocyklem Honda CBR, wykonywał manewr wyprzedzania samochodu Fiat Punto, kierowanego przez 51-letniego mężczyznę, który w tym czasie skręcał w lewo. Kierowca motocykla doznał obrażeń skutkujących pobytem w szpitalu powyżej dni siedmiu i został zabrany przez pogotowie ratunkowe do przasnyskiej lecznicy, natomiast kierujący samochodem oddalił się z miejsca wypadku.

Siłowanie przy szlabanie
23 sierpnia mieszkanka Przasnysza zgłosiła, że w nocy z 19 na 20 sierpnia br. w Przasnyszu na ul. Sadowej, nieustalony sprawca dokonał uszkodzenia szlabanu wjazdowego na teren wspólnoty mieszkaniowej. Wandal usiłował samodzielnie otworzyć szlaban. Wartość uszkodzeń to około 1600 zł.

Rekord w biciu i picu promili
W Żbikach (gm. Krasne), zatrzymano do kontroli drogowej 35-letniego mieszkańca gminy Krasne, który mając 5,31 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem. Według szacunków specjalistów 5 promili to stężenie we krwi, które powinno zakończyć się zgonem…

Obywatelskie zatrzymanie
Czujną postawą wykazał się mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który dokonał obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego samochodem marki Mercedes w Bogatem (gm. Przasnysz). Zabrał mu kluczyki od pojazdu i wezwał policję. Jak się okazało był to 40-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, w związku z powyższym została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. 23 sierpnia został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Niewybuchy
22 sierpnia mieszkanka gm. Krzynowłoga Mała zgłosiła, że w miejscowości Romany Karcze gm. Krzynowłoga Mała podczas prac polowych odnaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Policyjny pirotechnik potwierdził, że są to dwa pociski: moździerzowy i przeciwpancerny, które zostały przekazane dla patrolu rozminowania saperskiego z Kazunia.

Oszukane kryptowaluty
Mieszkaniec Czernic Borowych zgłosił, że nieznany sprawca 18 sierpnia br. nakłonił go do zainstalowania na komputerze aplikacji, dzięki której mógłby dokonać zakupu kryptowaluty. Jak się okazało, było to złośliwe oprogramowanie, które pozwoliło oszustowi „wejść” na konto pokrzywdzonego i dokonać z niego przelewu na kwotę 608 zł.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl