WOŚP w Przasnyszu

Również w powiecie przasnyskim ruszyły przygotowania do 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku mieszkańcy tego terenu wspierają licznie tę dobroczynną akcję.

Sztab WOŚP ma swoją siedzibę w urzędzie miasta, który również wspiera działania wolontariuszy i promuje zbiórkę. Wsparcia udzielają również szkoły, firmy, stowarzyszenia, m.in. Auto Moto Klub Rzemieślnik oraz inne instytucje i placówki. Szefem przasnyskiego oddziału jest Justyna Kawiecka, która koordynuje wszystkie podjęte działania. Zamknięto już nabór 60 wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Wszystkie przygotowania są powoli dopinane na ostatni guzik. – Przygotowujemy również imprezy towarzyszące i dodatkowe możliwości, dzięki którym będzie można wesprzeć zbiórkę. Każdy kto zechce, może przynieść do naszego sztabu, w dniu finału, porcję słodkości na kiermasz ciast. Chętnie też przyjmiemy różnego rodzaju przedmioty, gadżety, które będą licytowane podczas niedzielnej akcji – mówi nam pani Justyna.

Finał odbędzie się oczywiście równocześnie w całej Polsce i na świecie, 30 stycznia. Tego dnia najwięcej atrakcji i serce przasnyskiego sztabu będzie biło w Szkole Podstawowej nr 3. Będzie tam też dostępny punkt poboru dla dawców szpiku DKMS. Natomiast w Zajeździe Sebory zorganizowane będzie morsowanie. Na przasnyskim stadionie rozegra się też charytatywny bieg.

Dzień wcześniej, w sobotę 29 stycznia, w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w LO im. KEN odbędą się turnieje sportowe. W szkole podstawowej zawodnicy zmierzą się w siatkówce oraz tenisie stołowym, a w ogólniaku rozegrany zostanie turniej tenisa ziemnego.

Wolontariusze będą stać z puszkami w różnych miejscach w powiecie. Kwestę będzie można wspomóc w głównych punktach gmin i miejscowości, np. przy urzędach, centrach wsi, przy kościołach, na placach czy przy szkołach. – Otrzymaliśmy z fundacji od Jurka Owsiaka upominki dla naszych wolontariuszy, są to: worki, smycze, i maseczki oraz inne gadżety. Natomiast w najbliższym czasie wybieramy się z wizytą do fundacji WOŚP do Warszawy – podsumowuje szefowa sztabu.

Wszelkie szczegółowe informacje pojawiają się na stronie facebook.com/przasnyskisztabwosp.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl