Zebrać fotograficzne wspomnienia...

Zapewne większość z nas myśli już o zbliżających się feriach zimowych, a nie o letnich wakacjach. Jedno warto już teraz rozpocząć pewne plany, by ich owoce zebrać właśnie latem. Do wzięcia udziału w społecznej akcji zapraszają członkowie Stowarzyszenia "Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej" oraz sympatycy przedsięwzięcia.

Akcja ma na celu utworzenie wystawy fotograficznej, która pokaże życie społeczne i historyczne mieszkańców wsi Olszewka. Wystawa będzie jednym z elementów świętowania 100-lecia konsekracji kościoła parafialnego, który znajduje się w tej miejscowości. Kościół ten jest jedynym w diecezji łomżyńskiej ośmiobocznym, jednym z 12 drewnianych na Kurpiach.

Członkowie stowarzyszenia przygotowują wystawę. W tym celu proszą mieszkańców Olszewki i okolic o podzielnie się zdjęciami, które wzbogacą cały zbiór pamiątek. Mogą być to fotografie rodzinne, pokazujące mieszkańców i życie codzienne,  a także życie religijne, imprezy okolicznościowe czy inne historyczne wydarzenia, które miały miejsce kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Zdjęcia można przynosić osobiście lub poprzez media społecznościowe i pocztę elektroniczną do stowarzyszenia: facebook.com/przyjacieleziemijednorozeckiejj, telefon kontaktowy: 501 651 423. Akcja trwa do końca maja 2022 r. Następnie, latem podczas obchodów 100-lecia kościoła będzie miało uroczyste otwarcie wystawy.

olszewka-wystawa2

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl