ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Przedwczesna śmierć młodych żurominian. W tle zażywanie tramalu i fentanylu

Tomasz Patora rozmawiał z mężczyzną, którego mieszkańcy posądzają o handel środkami odurzającymi. Fot. Uwaga! TVN

Reporterzy Uwagi TVN przyjechali dwukrotnie do Żuromina, aby naświetlić problem narkomanii i lekomanii w mieście. Dzięki ich działaniu śledztwo w tej sprawie przejęła komenda wojewódzka. 

Jeszcze nie tak dawno, bo 10-15 lat temu, zgony młodych żurominian z powodu zażycia różnych substancji były prawdziwą plagą. Teraz jest ich nieco mniej, ale niestety wciąż się zdarzają, a osoby dilerzy nadal cieszą się wolnością.

Tym tematem i jego nagłaśnianiem od lat zajmuje się lokalny dziennikarz (i nauczyciel) Adam Ejnik. Już kiedyś, właśnie w momencie, kiedy z klatek bloków w Żurominie wynoszono kilka zmarłych osób miesięcznie, udało mu się tematem zainteresować ogólnopolskie media, jednak temat z czasem przycichł, a rezultatów wciąż nie było. Czy tym razem będzie inaczej?

Bohaterami reportażu Tomasza Patory z Uwagi TVN są panie Jadwiga i Monika, matka i partnerka zmarłego w lutym br. Pawła Karpińskiego. Tragicznym aspektem tej sytuacji jest fakt, że Paweł, aby wyrwać się z nałogu, opuścił Żuromin i wraz z Moniką wylecieli do Anglii. W lutym wrócili tylko na chwilę z powodu pogrzebu cioci. Niestety powrót okazał się dramatem dla jego bliskich. Mężczyznę znaleziono martwego.

Polecamy państwu szereg reportaży na ten temat, które znajdą państwo tutaj: Uwaga TVN Reportaże [KLIK]

Na ten temat tekst w "TC" ukaże się w najbliższy wtorek. 

Komentarze obsługiwane przez CComment