Ukryli narkotyki w lesie

Żuromińscy kryminalni namierzyli i zatrzymali posiadaczy narkotyków. Do zatrzymania doszło w lesie, gdzie policjanci znaleźli też skrytkę z marihuaną, mefedronem i amfetaminą.

Jak informuje oficer prasowy KPP w Żurominie, mł. asp. Tomasz Łopiński, funkcjonariusze najpierw ustalili osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i zlokalizowali miejsce przechowywania narkotyków. Środki odurzające przetrzymywane były w lesie w gm. Lubowidz.

- W miniony czwartek zorganizowana zasadzka kryminalnych skutkowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Zatrzymani to 21 i 35-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu żuromińskiego. Policjanci zabezpieczyli pieniądze i prawie pół kilograma narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie – relacjonuje Tomasz Łopiński.

Obaj następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania i obrocie znacznej ilości środków odurzających. Za te czyny grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. 21-latek usłyszał także zarzut udzielania (nieodpłatnie) środków odurzających.

Mieszkańcy powiatu żuromińskiego najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież