Wyburzenie już niedługo

Jak dowiedzieliśmy się w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich,  wyburzenie mostu na Wkrze w Bieżuniu to tylko kwestia czasu. – Zamknięcie trasy  planujemy 10 czerwca z możliwością utrzymania ruchu samochodów uprzywilejowanych i autobusów szkolnych do 25 dnia miesiąca. Wyburzanie planujemy około 26 czerwca – mówi nam Tomasz Dąbrowski, dyrektor MZDW w Warszawie.  

Budowa nowego mostu może potrwać nawet pół roku. MZDW przygotuje specjalną przeprawę umożliwiającą w najpotrzebniejszych przypadkach przedostanie się na drugi brzeg. Powstanie ona pod koniec sierpnia. Budowa stalowej konstrukcji zajmuje około 9 dni, jej otwarcie uzależnione jest od zezwoleń i decyzji, które wydawane są przez Wody Polskie.

– Zdajemy sobie sprawę, ze przebudowa mostu jest niezbędna, jednak podkreślam, że będę robił wszystko, aby mieszkańcy nie byli w związku z tym poszkodowani. Zaproponowałem trasę zastępczą tak, aby nie było problemów z dojazdem w różne części naszej gminy. Objazd mógłby odbywać się trasą tymczasową drogami: most w Myślinie – do ul. Warszawskiej w Bieżuniu – mówi burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.

 

Więcej o bieżuńskim moście w aktualnym wydaniu TC z 8 czerwca.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież