Wytyczne wojewody - jest ograniczenie przemieszczania się

Ukazało się kolejne rozporządzenie wojewody w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków, tym razem na większym obszarze. Wojewoda zadecydował o ograniczeniu możliwości przemieszczania się drogą wojewódzką nr 541 między Franciszkowem (gm. Żuromin) a Bieżuniem. 

Rozporządzenie obowiązuje na terenie powiatu żuromińskiego, sierpeckiego, mławskiego i płońskiego. W związku z wykryciem kolejnych ognisk ptasiej grypy (na terenie pow. żuromińskiego jest ich już 23) poszerzono granice strefy zapowietrzonej i zagrożonej. Wprowadzono także nowe obszary, tzw. zamknięte, na terenie trzech powiatów. Mapę zamieszczamy na dole artykułu. 

Tak jak zapowiadaliśmy wczoraj, wojewoda zdecydował się ograniczyć ruch osób i pojazdów na DW 541 z pewnymi wyjątkami. Zgodnie z rozporządzeniem aktualnie remontowanym odcinkiem DW 541 poruszać się będą mogli mieszkańcy, którzy tamtędy dojeżdżają do domów, pojazdy uprzywilejowane, środki transportu i osoby, które biorą udział w zwalczaniu grypy ptaków oraz samochody z zaopatrzeniem, dojeżdżające do ferm. 

Na drogach pojawią się kolejne maty dezynfekcyjne. 

W związku z wprowadzeniem kolejnego obszaru - zamkniętego - zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi wojewody, które znajdą Państwo w rozporządzeniu nr 10 tutaj: [KLIK]

Na mapie na żółto zaznaczono obszar zapowietrzony, na niebiesko zagrożony, zaś szare kreski to obszar zamknięty, obejmujący całkowitą powierzchnię powiatów: żuromińskiego, mławskiego i sierpeckiego. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl