Skutki kradzieży karty bankomatowej

Nieznany złodziej ukradł torebkę, w której znajdowała się karta bankomatowa. Przy jej pomocy zapłacił za towar, zanim właścicielka dokumentu się zorientowała, że go straciła.

- Do zdarzenia doszło 31 marca około południa, najprawdopodobniej na terenie galerii handlowej przy al. Św. Wojciecha w Mławie. 67-letnia mławianka wyszła na spacer z wnuczką, do schowka pod wózkiem włożyła reklamówkę z portfelem i innymi drobnymi przedmiotami. W portfelu znajdowały się pieniądze i karta bankomatowa. Po wyjściu z jednego ze sklepów zauważyła brak torby. Zanim kobieta zablokowała kartę, złodziej posłużył się nią kilkakrotnie, płacąc za zakupy. Policja ustala sprawcę - mówi rzecznik KPP asp. szt. Anna Pawłowska.

Policja apeluje o rozwagę:

- Nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów w otwartej torbie, reklamówce, schowkach wózka dziecięcego lub w widocznym miejscu w samochodzie. Nie trzymajmy portfela i karty w kieszeni spodni lub zewnętrznej kieszeni kurtki. Złodziej obserwuje ofiarę i sprawdza jej czujność. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do kradzieży. Nie ma co liczyć na to, że złapiemy kieszonkowca za rękę. Warto natomiast zachować czujność i ostrożność, a pieniądze i karty trzymać przy sobie, w zamkniętej torbie lub zapinanej wewnętrznej kieszeni kurtki.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież