Trzecia liga. Mławianka pokonana w Nowym Dworze Maz.

Majówka oraz letnia pogoda nie posłużyły wyraźnie piłkarzom Mławianki. W święto Konstytucji 3 Maja rozegrali najgorszy mecz w rundzie wiosennej. Na boisku w Nowym Dworze Mazowieckim polegli różnicą aż trzech trafień.

Trudno wygrać spotkanie, kiedy po ośmiu minutach przegrywa się już 0:2. Podopieczni Michała Kolanowskiego zaczęli rywalizację wyjątkowo ospale. Dziwnie rozkojarzeni już w pierwszej akcji w zasadzie sprezentowali gospodarzom rzut karny. W ciągu dwóch minut nie potrafili wybić piłki z własnej połowy. Potem jeszcze Ivan Hurenko sfaulował rywala. Wszystko zakończyło się odgwizdaniem jedenastki. Skutecznym egzekutorem stałego fragmentu gry okazał się Patryk Kamiński.

Na tym nie skończył napór miejscowych futbolistów. Szybko zadali kolejny cios. Jacek Traczyk zdecydował się na uderzenie z ponad trzydziestu  metrów. Zaskoczony Norbert Florczak nie dał rady sięgnąć  futbolówki.

To rozstrzygnęło w zasadzie losy konfrontacji. Zaskoczeni goście już się nie podnieśli. Owszem w końcówce premierowej odsłony stworzyli sobie trzy sytuacje podbramkowe. Niestety nie potrafili pokonać miejscowego golkipera. Zarówno Mateusz Karol jak i Kacper Zielski kopnęli wprost w bramkarza. Natomiast Jevhen Smirnov zaliczył pudło z paru metrów.

Druga połowa nie przyniosła przełamania impasu Mławianki, choiaż w przerwie trener Kolanowski dokonał aż trzech roszad. Na boisku pojawił się m.in. nieobecny w dwóch wcześniejszych meczach Stanislav Hreben.

Owszem, gra zespołu z Mławy wyglądała zdecydowanie lepiej. Niestety zabrakło tego, co najważniejsze, czyli zdobytej bramki. Dwa razy szarżował Joao Odillon, z kolei Mateusz Prochoń poradził sobie z próbami Jakuba Tworka i Mateusza Markowicza.
Niewykorzystane okazje zemściły się w 88. minucie. Świt wywalczył drugi w sobotnie popołudnie rzut karny. Z jedenastu metrów nie pomylił się tym razem Andrij Yampol

GP

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Mławianka Mława 3:0 (2:0)
Bramki: Kamiński 4 (k) Tkaczyk 8, Yampol 88 (k)
Mławianka: Florczak – Markowicz (90. Kurowski), Mikołajewski, Smirnov, Hurenko, Masalov (46. Karwowski), Zielski (46. Hreben), Stefański, Karol (46. Tworek), Grabowski (81. Powązka), Odillon

Pozostałe wyniki 28. kolejki (3-4 maja): Lechia – Legionovia 3:1, GKS Wikielec – Jagiellonia II 0:3, Warta – GKS Bełchatów 2:1, Victoria – Olimpia 1:3, ŁKS Łomża – Legia II 3:1, Pogoń – Pelikan 3:1, Unia – Broń 3:1, Pilica – Concordia 0:1

18. Pilica Białobrzegi    28    19    26:66

29. kolejka (10-12 maja): Świt – Lechia, Mławianka – Pilica (sobota godz. 16), Concordia – Unia, Broń – Pogoń, Pelikan – ŁKS Łomża, Legia II – Victoria, Olimpia – Warta, GKS Bełchatów – GKS Wikielec, Jagiellonia II - Legionovia