Ciechanów najlepszy w rankingu

Podczas kongresu Perły Samorządu, odbywającego się w Gdyni już po raz szósty, wczoraj poznaliśmy wyniki 10. edycji rankingu Perły Samorządu. Ciechanów zajął I miejsce w kategorii miast do 100 tys. mieszkańców. Bardzo wysoko oceniony został także prezydent Ciechanowa. W rankingu 10-lecia rewelacyjnie wypadło Legionowo.

W Krasiniaku unieważniono maturę

Podczas piątkowego (13 maja) egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie doszło do złamania prawa. W trakcie pisemnej matury rozszerzonej z wiedzy o społeczeństwie jedna z uczennic wykonała telefonem komórkowym zdjęcie arkusza i zamieściła go w internecie. Obok formularza maturalnego na zdjęciu widać było jej dokument tożsamości. Sprawa została zgłoszona do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, a ta w poniedziałek (16 maja) unieważniła maturę. Uczniowie mają ponownie zdawać egzamin z WOS-u 7 czerwca.  

Ogromna wiedza, refleks, trochę szczęścia… Ciechanowianin wygrał w „Milionerach” 125 tys. zł

Łukasz Wesołowski, pochodzący z Ciechanowa bibliotekarz, pracujący obecnie w stolicy, radził sobie w Milionerach doskonale. Z jednym kołem ratunkowym doszedł aż do pytania za ćwierć miliona złotych i chociaż intuicja podpowiadała mu dobrze, bał się zaryzykować! Ostatecznie wygrał i tak bardzo dużo, bo aż 125 tys. zł.

Skąd mój ród?

- I po co ci to wszystko – powiedział kolega, patrząc na moje drzewo genealogiczne, lista nic niemówiących nazwisk i dat...
Czy rzeczywiście tak należy definiować wywód przodków? Jaki ma sens odkrywanie historii rodzinnych? Przecież nie chodzi o statystykę, ale o pamięć o moich pradziadach, o ludziach bez których by mnie nie było.

Wiele pasji w jednej

Rozmowa z Urszulą Kamińską, Urushurą, cosplayerką, aktorką, finalistką konkursu Miss Województwa Mazowieckiego 2022, legionowianką

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl