Zapłacą tylko 1 grosz za metr kwadratowy

Ciechanów kolejny raz wesprze przedsiębiorców z sektora gastronomicznego. Tak jak w poprzednim roku, opłata za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni, będzie zmniejszona do symbolicznego i najmniejszego prawem dopuszczalnego poziomu 1 grosza za m2.

Kim jest generalny wykonawca i co leży w jego kompetencjach?

Proces tworzenia nowych budynków jest niezwykle zawiły. Wydaje się jednak, że najważniejszym etapem jest proces realizacji projektu. Takie czynności jak zakup gruntu czy stworzenie projektów wybaczają wiele błędów. Jednak powstawanie budynków wymaga szerokiej wiedzy, a niedokładności mogą być kosztowne. Przy realizacji projektów inwestycyjnych niezbędny wydaje się generalny wykonawca.

Strażacki generał z Ciechanowa

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie czterem oficerom Państwowej Straży Pożarnej. W gronie tym znalazł się strażak pochodzący z Ciechanowa. 

Sandały czy klapki, co lepiej sprawdzi się latem?

Wielkie odliczanie do wakacji rozpoczęte. Czas zrobić miejsce w szafie dla lnianych szortów, muślinowych sukienek i letniego obuwia. Ostatnie lata pokazały, że pogoda potrafi zaskakiwać i długo wyczekiwane wysokie temperatury mogą przyjść szybciej, niż się spodziewaliśmy. Dlatego warto zadbać o lżejszą odzież i buty z odpowiednim wyprzedzeniem. Klapki czy sandałki – który rodzaj obuwia lepiej sprawdzi się latem? A może warto mieć w szafie jedne i drugie? Podpowiadamy!

Lokalne obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja

230 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl

Zapisz się do naszego newslettera