W DKF-ie 30 listopada: Brigitte Bardot cudowna

Najnowsze dzieło Lecha Majewskiego, docenianego na świecie filmowego wizjonera, twórcy nagrodzonych Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni obrazów: „Młyn i krzyż” oraz „Wojaczek” zobaczymy w środę 30 listopada o godz. 18.00.

W kierunku efektywności energetycznej budynków – kilka słów o termomodernizacji

Efektywność energetyczna budynku to jego sprawność energetyczna, czyli stopień przygotowania budynku do zapewnienia użytkownikom komfortu cieplnego podczas użytkowania przy możliwie najniższym zużyciu energii do jego ogrzania bądź ochłodzenia. Warto sobie uświadomić, że ciepło jest tracone z budynku wieloma drogami, a jego ucieczka w większym lub mniejszym stopniu jest nieunikniona. O ilości traconego ciepła decydują takie czynniki jak konstrukcja domu, jego usytuowanie, wykorzystane materiały budowlane i izolacyjne, poprawnie działająca wentylacja oraz sprawny system grzewczy.

Ciechanowianie oszukani metodą "na policjanta"

Blisko 65 tys. zł wyłudzili oszuści metodą "na policjanta". Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 27-letnią kobietę, która w ten sposób oszukała m.in mieszkańców Ciechanowa. Kobieta, mieszkanka Legionowa, została już tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

Zbierali na renowację grobów

Podczas tegorocznej kwesty przeprowadzonej przez wolontariuszy Stowarzyszenie Wolontariat Pamięci zebrano ponad 26 tys. zł. Ponad 200 wolontariuszy, w dniach 30 października - 1 listopada, zbierało pieniądze na renowację grobów na cmentarzu parafialnym przy ulicy Płońskiej w Ciechanowie.

5 mitów, w które wierzą palacze

Trudno uwierzyć, że po tylu latach zniechęcania Polaków do palenia, których symbolem stał się plakat „papierosy są do d…”, po papierosa wciąż sięga codziennie 8 milionów z nas. Na opary papierosowego dymu narażonych jest kolejnych 14 milionów biernych palaczy, w tym 3 miliony dzieci. Co piąty palacz w Polsce przyznaje się do palenia papierosów w obecności najmłodszych. W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji prezentujemy 5 popularnych mitów, w które wierzą palacze.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl