Czterej pijani zatrzymani w weekend

W miniony weekend, na drogach powiatu ciechanowskiego zatrzymano czterech pijanych kierowców. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość na drodze, nadal nie brakuje tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

TMZC ma nowego prezesa

Adam Krzemiński na ostatnim walnym zebraniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej został wybrany nowym prezesem tego stowarzyszenia. Zastąpił Eugeniusza Sadowskiego, pełniącego tę funkcje aż przez 8 kadencji.

Spotkanie na temat handlu ludźmi

W związku z obchodami Europejskiego Dnia przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu policja przeprowadziła spotkanie z młodzieżą z klasy 2 I Liceum Ogólnokształcącego w Ciechanowie. Około 30 uczestników spotkania miało możliwość zapoznania się z tym trudnym tematem. Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmy dotyczący tego zagadnienia oraz otrzymali ulotki.

5 mln zł na inteligentne pojemniki

Miasto rozbuduje inteligentny system segregacji odpadów w zabudowie wielorodzinnej. Na kolejnych osiedlach w Ciechanowie udostępnione będą nowoczesne, bezdotykowe pojemniki do selektywnej zbiórki. Zakupione będzie też nowe auto do odbioru odpadów dla PUK. Władze miasta pozyskały na ten cel promesę inwestycyjną Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 5 mln zł.

Treść ciechanowskiego dyktanda

Wczoraj informowaliśmy o zwycięzcach ciechanowskiego dyktanda. Dziś przedstawiamy jego treść. Została ona przygotowana przez Agatę Korzeniowską, polonistkę ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie, która wspólnie z Urzędem Miasta zorganizowała dyktando. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl