Gołymin. Bakterie kałowe w kranach (AKTUALIZACJA)

''Mając na uwadze szczególną ostrożność w korzystaniu z wody z wodociągu Gołymin Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie informuje, że woda nie nadają się do spożycia i celów sanitarnych z wyjątkiem spłukiwania toalet" - taki komunikat mieszkańcy gminy Gołymin-Ośrodek przeczytali w czwartek, 18 sierpnia na stronie internetowej swojego samorządu. W wodzie próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli i enterokoków kałowych.

Romantycy i żeglarze w Opinogórze

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zaprasza w niedzielę, 21 sierpnia od godz. 14.00, na kolejne spotkanie w ramach cyklu pn. Rodzinna Niedziela w Muzeum. Tym razem organizatorzy skupią się na temacie „Romantycy i żeglarze”.

W Saloniku Elizy o Józefie Wybickim

Muzeum Romantyzmu zaprasza w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 15.00 do muzealnej Oranżerii na kolejne, już 31. spotkanie w Saloniku Elizy.

Zawód nauczyciela w XXI wieku.

Nowoczesna szkoła powinna zatem łączyć w sobie świat wirtualny z rzeczywistym, wdrażać możliwie najlepsze rozwiązania i oferować dostępne na rynku multimedialne pomoce edukacyjne. Jak więc uczyć w XXI wieku i czym powinien się charakteryzować nauczyciel we współczesnej szkole?

San Remo nad Łydynią

Mieszkańcy powiatu ciechanowskiego pokochali włoskie klimaty towarzyszące imprezie pn. "San Remo nad Łydynią", zorganizowanej w ostatnią sobotę przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie wspólnie ze Starostwem Powiatowym. Uczestnicy wydarzenia na kilka godzin mogli przenieść się do słonecznej Italii, dzięki włoskiej muzyce, kuchni i wielu innym atrakcjom.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl