ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Czy kalkulator leasingowy jest wiarygodny? Jak z niego korzystać?

Kalkulator leasingu to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz koszty wynikające z zawarcia takiej umowy finansowania u konkretnego leasingodawcy. Umożliwia ono szybkie i wygodne porównanie różnych ofert w domowych zaciszu – jeśli więc chcesz wziąć np. używany samochód w leasing, kalkulator będzie świetną opcją. Czy jest to jednak wiarygodne i bezpieczne rozwiązanie? Jak korzystać z kalkulatora leasingu? Czytaj dalej i poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Kalkulator leasingu – co warto wiedzieć?

Kalkulatory leasingu to narzędzia dostępne w internecie na stronach większości firm i instytucji finansowych świadczących usługi leasingu. To najprostszy sposób na oszacowanie wstępnych kosztów leasingu np. na używany samochód osobowy lub ciężarowy, a następnie na porównanie ofert różnych podmiotów pod kątem ich atrakcyjności dla przyszłego leasingobiorcy. Kalkulator leasingowy online pozwala sprawdzić miesięczną ratę leasingu, a także dodatkowe informacje związane z kosztami ubezpieczenia komunikacyjnego oraz polisy GAP. 

Co ważne, narzędzie to ułatwia wzięcie leasingu niezależnie od formy prowadzonej działalności gospodarczej – np. spółki cywilnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy jednoosobowej działalności gospodarczej. Wybrane firmy leasingowe, jak choćby FI Finance Polska, obsługują także nowo utworzone przedsiębiorstwa, bez zdolności kredytowej. Kalkulator leasingowy przeznaczony jest przede wszystkim dla właścicieli firm, choć mogą z nich korzystać także osoby prywatne. 

Jak używać kalkulatorów leasingu?

Zdecydowana większość kalkulatorów leasingu działa na podobnej zasadzie i umożliwia sprawdzenie kosztów leasingu przy pomocy dosłownie kilku kliknięć. Nie ma potrzeby podawania wielu szczegółowych informacji ani danych osobowych, co jest niewątpliwą zaletą tych narzędzi. Wiarygodny kalkulator leasingu podzielony jest zwykle na 4 główne sekcje, które wypełnia użytkownik:

  1. Dane firmy – NIP, opcjonalnie nazwa firmy.
  2. Dane leasingowanego pojazdu – rodzaj pojazdu (osobowy, ciężarowy, rolniczy), rok produkcji i cena netto. 
  3. Dane leasingu – czas trwania umowy leasingowej, wysokość opłaty wstępnej oraz wykupu (wyrażone w % lub PLN). 
  4. Rodzaj leasingu – np. leasing operacyjny, z wykupem czy leasing dla start-up'ów.

Leasing kalkulator jest intuicyjny i wygodny w obsłudze. Już po kilku minutach otrzymujesz spersonalizowaną ofertę na swój komputer, którą możesz zapisać w formacie PDF. 

Leasing – kalkulator kosztów finansowania dla firm. Czy to wiarygodne narzędzie?

Niektórzy użytkownicy rozważający skorzystanie z takiej formy finansowania zastanawiają się, czy faktycznie kalkulator leasingowy jest dobrym rozwiązaniem pod kątem wiarygodności. Wszak niemal w dowolnej chwili można skontaktować się z doradcą leasingowym, który przygotuje spersonalizowaną ofertę finansowania na samochód osobowy, ciężarowy czy rolniczy – w zależności od potrzeb klienta. Cześć użytkowników prerefuje rozmowę z takim ekspertem zamiast samodzielnego poszukiwania najlepszego leasingu.

Tymczasem warto zachować czujność i pamiętać, że różnego rodzaju specjaliści i doradcy leasingowi pracują często na zlecenie konkretnych firm. Przykładem mogą być strony internetowe prezentujące rankingi najkorzystniejszych leasingów dla klientów biznesowych. Użytkownicy zachęcani są na nich do podawania danych kontaktowych. Takie podmioty w teorii są neutralne, w rzeczywistości jednak nigdy nie można mieć pewności, że dany konsultant faktycznie jest bezstronny i zaproponuje korzystną ofertę. Może się przecież okazać, że cała witryna należy wyłącznie do jednej instytucji, która przekłamuje nieco prezentowane informacje. 

W przypadku kalkulatorów leasingu nie ma tego problemu. Narzędzia te są wiarygodne i podają rzeczywiste wyliczenia na podstawie analizy ofert kilkunastu funduszy leasingowych. Pod uwagę brane są wyłącznie te, które oferują najniższe koszty leasingu. Nie musisz więc martwić się tym, że zostaniesz wprowadzony/a w błąd – przekazywane informacje zawsze odpowiadają rzeczywistym ofertom. 

Kalkulator leasingowy online – nie zapominaj o bezpieczeństwie

Wybierając najlepsze usługi leasingowe, warto podchodzić do tego z chłodną głową. Jeśli znajdziesz wyjątkowo atrakcyjną ofertę, która bije na głowę wszystkie pozostałe, z dużym prawdopodobieństwem będzie to jakaś forma oszustwa. Podejrzane firmy mogą proponować najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania pod warunkiem przekazania im wrażliwych danych – które w najlepszym przypadku zostaną wykorzystane do przesyłania nachalnych reklam. 

Pamiętaj, że wiarygodny kalkulator leasingu nie będzie Cię prosił o dane osobowe. Narzędzie potrzebuje jedynie kilku podstawowych informacji dotyczących firmy i finansowania, by przygotować korzystną ofertę. Niezabezpieczone witryny, wykonane nieprofesjonalnie, bez opinii innych użytkowników czy referencji powinny wzbudzić Twoją czujność. 

Artykuł powstał we współpracy z Pawłem Makarewiczem z firmy FI Finance Polska – zajmującej się profesjonalnym doradztwem w zakresie usług leasingowych i ubezpieczeń komunikacyjnych dla klientów biznesowych i prywatnych. 

Komentarze obsługiwane przez CComment