20-latek został namówiony do samobójstwa?

W środę media obiegła wiadomość o młodym mężczyźnie, który, według pierwotnej wersji, wypadł z okna na 5 piętrze ciechanowskiego szpitala. Prokuratura wstępnie prowadzi śledztwo w kierunku doprowadzenia do samobójstwa.

Do zdarzenia doszło w środę (8 grudnia) o poranku, na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Jak wówczas informowała rzecznika szpitala, 20-letni pacjent hospitalizowany był od 1 grudnia w oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej po wypadku komunikacyjnym. Po godz. 5.00, wypadł z okna na 5 piętrze. Był w jednej sali z innym chorym, który spał i niczego nie zauważył.

Rzeczniczka KPP w Ciechanowie, Jolanta Bym, potwierdziła zaistniałe zdarzenie odsyłając nas jednocześnie w tej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie.

Prokurator Rejonowy w Ciechanowie Przemysław Bońkowski poinformował nas, że śledztwo prowadzone jest wstępnie z art. 151 kk, a więc doprowadzenia do samobójstwa. Paragraf ten brzmi następująco: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Na więcej oficjalnych informacji trzeba będzie poczekać.

Więcej na ten temat w papierowym/elektronicznym wydaniu "TC" we wtorek.

 

Komentarze  

0 #2 Andrzej 2021-12-11 18:08
Był w jednej sali z innym chorym, który mówi że spał i niczego nie zauważył. A skąd ta pewność? Bo tak mówi czy z monitoringu?
Cytować
0 #1 Pioter 2021-12-10 16:17
Leczyłem się w wielu szpitalach w Polsce i kilka razy w Ciechanowie. Na ortopedii też 3 razy. Polecam ten oddział ze względu na bardzo dobra opiekę zwłaszcza pielęgniarek. Nie wierzę w ich niedopatrzenie. Swoje prace wykonują z ogromnym profesjonalizmem. Są mile i na każde zawołanie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl