Mazovia z workiem medali i...sztandarem

Przed tygodniem w Ciechanowie rozegrano Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15. i 17. W trakcie oficjalnego otwarcia odbyło się wręczenie przedstawicielom klubu CLKS Mazovia nowego sztandaru. Na ciechanowskim pomoście rywalizowali zawodniczki i zawodnicy z 67 klubów. Nasze miasto reprezentowali sztangiści KS Ciechan Szymon Kołecki i gospodarzy, czyli Mazovii.

Jurand przegrywa mecz o ligę centralną

Jurand Ciechanów przegrał pierwszy z trzech meczów w "turnieju mistrzów", który w niedzielę wieczorem wyłoni przyszłorocznych uczestników ligi centralnej, czyli bezpośredniego zaplecza Superligi. Podczas rozgrywanych w Płocku baraży szczypiorniści z Ciechanowa ulegli w piątek (26 maja) Siódemce Miedź Legnica 33:38. Awans na szczebel centralny wywalczą dwie najlepsze drużyny. W sobotę gracze Juranda zmierzą się z Unimetalem Chrzanów, a w niedzielę z Sokołem Kościerzyna.

Liga okręgowa. Konopianka świętuje 60-lecie

W niedzielę, 14 maja na stadionie im. Eugeniusza Przecioski w Morawach odbyły się uroczystości z okazji 60-lecia powstania klubu Konopianki. Piłkarze z Konopek dostroili się do piłkarskiego święta, pokonują rywali z Wąsewa 2:1. Po pierwszej części sezonu piłkarze z powiatu mławskiego nie mogli być do końca pewni utrzymania się w lidze okręgowej. Wiosną grają już znacznie lepiej. Być może wpływ na zmianę wyników miało przyjście nowego trenera. Tak czy owak, świętuje się dużo weselej, wiedząc, że drużyna nie jest zagrożona spadkiem. 

Turniej mini piłki ręcznej w Ciechanowie

Przez trzy dni 25 drużyn rywalizowało w XXVII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Ręcznej Dzieci. Zawody rozgrywano pod honorowym patronatem prezesa ZPRP prof. dr hab. Janusza Czerwińskiego. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn dziewcząt (hala SP 4) i 16 chłopców (hala MOSiR). Tradycyjnie, rywalizacja toczyła się w myśl hasła „mistrzowie zaczynają od mini”.

MKS Ciechanów wygrywa w Maszewie

W środę, 10 maja rozegrano 24. kolejkę piłkarskiej Decathlon V ligi. MKS Ciechanów pokonał na wyjeździe Amatora Maszewo 3:2. Goście dwukrotnie przegrywali, gonili wynik, ale trzy punkty finalnie wpadły na ich konto. Wszystkie bramki dla zespołu z Ciechanowa padły w drugiej połowie meczu. Tuż po przerwie, w zamieszaniu po rzucie rożnym, piłkę w siatce gospodarzy umieścił Adam Sosnowski. Drugiego gola dla MKS-u zdobył pięknym uderzeniem zza pola karnego Hubert Matusiak. Wreszcie, decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył z rzutu karnego Łukasz Barankiewicz. Chwilę wcześniej w polu karnym gospodarzy faulowany był szarżujący Mateusz Sańko.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl