ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

W zaległym meczu 19. kolejki ligi centralnej piłkarze ręczni Juranda Ciechanów pokonali u siebie Stal Gorzów. Wygrana tym cenniejsza, bo gospodarze przystępowali do starcia z wyżej notowanym rywalem w okrojonym składzie - na parkiecie zabrakło m.in. Krystiana Marchewki (powołany do młodzieżowej kadry Polski) czy Damiana Rutkowskiego (kontuzja).

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

W typowym meczu walki Jurand Ciechanów pokonał we własnej hali faworyzowany zespół AZS AWF Białą Podlaską. Nie było to porywające widowisko, oba zespoły bez pardonu walczyły o zwycięstwo. Szereg fauli i przewinień przekładał się na wykluczenia - sędziowie podyktowali aż 18 kar, dwukrotnie sięgali po czerwone kartki.

Goście po pięciu minutach prowadzili 4:1. Początek w wykonaniu naszego zespołu wyglądał dość niemrawo – zarówno w ataku, jaki i obronie. Przełamanie przyszło po kwadransie gry. Po bramkach Patryka Dębca i Piotra Budzicha miejscowi, ku uciesze kibiców, wyszli na prowadzenie 6:5. Niestety, jak się później okazało był to jedyny moment spotkania, w którym gospodarze mogli cieszysz się bramkową przewagą. Końcówkę pierwszej połowy lepiej wykorzystali zawodnicy Anilany, prowadząc 13:11.

Zespół Juranda Ciechanów w pełni wykorzystał atut swojego parkietu i w pierwszym meczu rundy rewanżowej ligi centralnej pewnie pokonał rywala z Wągrowca. Jednak największym zaskoczeniem ostatniej kolejki była pierwsza przegrana Śląska Wrocław w tegorocznych rozgrywkach. Pogromcą lidera okazała się Stal Mielec, z którą ciechanowianie zmierzą się już w najbliższy piątek.

W ostatnim meczu pierwszej rundy ligi centralnej Jurand Ciechanów przegrał na wyjeździe w Żukowie 28:37. Od pierwszych chwil mecz nie układał się po myśli zespołu z Ciechanowa. Niemoc bramkowa gości trwała przez pierwsze siedem minut. W tym czasie zawodnicy gospodarzy mieli po swojej stronie już sześć bramek.