Krematorium w Mławie? Odmowa ratusza i odwołanie inwestora

Urząd miasta odmówił firmie pogrzebowej wydania decyzji o ustaleniu warunków zabudowy krematorium w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarza komunalnego w Mławie. Inwestor odwołał się od niej do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie.

Ziemianie i ich rezydencje na Zawkrzu

Byli nie tylko gospodarzami w swoich dobrach, ale i społecznikami. Zakładali szkoły i ochronki, udzielali się w towarzystwach  rolniczych i innych organizacjach społecznych,  pisali artykuły do gazet, niektórzy nawet prowadzili badania naukowe. W swoich rezydencjach gromadzili pamiątki kultury narodowej. Wielu uczestniczyło w zrywach narodowowyzwoleńczych.

Mława. Charytatywny barszcz ukraiński

W minioną niedzielę  w parku miejskim w Mławie odbył się VII Festiwal Barszczu – promocja  kultury ukraińskiej, zwłaszcza kulinarnej. Przy okazji wszyscy chętni mogli kupić  porcje tradycyjnego barszczu z bułkami czosnkowymi, kwas chlebowy, ciasto oraz prace plastyczne, ozdoby dla kobiet i  pamiątki z Ukrainy.

Szkoła na złoty medal. U Pileckich w… Wyszynach

Szkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych zdobyła Złotą Odznakę Rotmistrza  w III Ogólnopolskim Turnieju Szkół im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. To duży sukces tej niewielkiej placówki oświatowej, efekt kilkuletniej pracy edukacyjno-patriotyczno-wychowawczej. 

Zalew Ruda- spuszczono wodę. Lato bez kąpieli

W połowie maja została spuszczona woda z drugiej części remontowanego zalewu Ruda, przy której było kąpielisko i niewielka plaża. Oznacza to, że definitywnie w tegoroczne lato nie ma tutaj szans na wypoczynek i kąpanie się. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl