Negatywne skutki po nauce zdalnej

Do Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Mławie zgłasza się coraz więcej rodziców z dziećmi, które mają kłopoty z nauką w szkole, z zachowaniem się w grupie, problemami z koncentracją. To, jak się okazuje, mogą negatywne skutki długiego okresu nauki zdalnej z powodu pandemii.

Ostrożnie z BLIK-iem. Kolejne oszustwa

Niestety  wciąż nie brakuje osób, które bez weryfikacji, udostępniają kody  BLIKA-a do natychmiastowych przelewów, zasilając w ten sposób konto przestępcy.  W ciągu ostatnich dni hakerzy okradli dwoje mieszkańców Mławy.

Złodziej katalizatorów złapany na gorącym uczynku

 Na początku maja patrol policji zatrzymał w Mławie na gorącym uczynku 26-letniego mężczyznę, który próbował w nocy ukraść katalizator z fiata, zaparkowanego na jednym z osiedli. Jak się potem okazało, z kradzieży katalizatorów uczynił źródło zarobku.

Mauzoleum będzie odnowione

Mauzoleum na mławskiej Kalkówce -  jedno z najbardziej znanych miejsc pamięci narodowej na północnym Mazowszu – będzie odrestaurowane. Samorząd miejski otrzymał na to 270 tys. zł z programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Całkowity, szacunkowy koszt zadania jest o 105 tys. zł wyższy.

O Handlowcu w Mławie

Stowarzyszenie „Mława Miasto Zabytkowe” zorganizowało w ostatnią sobotę spotkanie pod nazwą „Dzień Handlowca”. Chodzi oczywiście o słynny w mieście dom handlowy, jako symbolu historii, ale też i charakteru miasta.     

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl