WOŚP w Mławie . Granie –pomaganie w hali sportowej(Aktualizacja)

Rekord pobity. W Mławie zebrano prawie 208 tys. zł. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na konto orkiestry z datków mieszkańców miasta, licytacji i aukcji zebrano ponad 152 tys. zł.   

W orkiestrową niedzielę, od godziny czternastej w Mławskiej Hali Sportowej trwa granie – pomaganie. W tym roku WOŚP gra i zbiera pieniądze na walkę z sepsą. To według danych Światowej Organizacji Zdrowia  w ostatnich latach jedno z największych zagrożeń dla życia człowieka.      

Orkiestra w Mławie – będzie się działo

  1. Finał WOŚP-u odbędzie się w najbliższą niedzielę . W Mławie zaplanowano wiele atrakcji. O 14.00 granie-pomaganie startuje w Mławskiej Hali Sportowej, a wcześniej będą sportowe wydarzenia!

Mława. Jak obniżyć koszty ogrzewania? Kotłownie w dzierżawę?

Coraz więcej osób użytkujących mieszkania w wielorodzinnych blokach z przerażeniem patrzy na bardzo wysokie rachunki za ogrzewanie, jakie zaczęli otrzymywać od początku br. Widnieją na nich kwoty wyższe o kilkadziesiąt procent wyższe niż w roku 2022. To też skutek zwiększenia podatku VAT na gaz z 0 proc. do 23 proc.

Węgiel nasz powszedni

W ostatnich tygodniach w powiecie mławskim – podobnie jak w całym kraju  - spadły ceny węgla. O ile jeszcze niedawno za  tonę  tego rodzaju opału dobrej jakości w wolnej sprzedaży trzeba było płacić grubo ponad 3 tys. zł, o tyle teraz 2,3-25 tys. zł. Przed zakupem warto odwiedzić kilka miejscowych składów – ceny bywają zróżnicowane.

Rok Powstania Styczniowego. Modlitwa w kościele, kwiaty przy kopcu

W Mławie zainaugurowano  lokalne obchody 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego. W ostatnią niedzielę liczni mieszkańcy miasta  zgromadzili się w kościele  parafii Matki Bożej Królowej Polski. Mszę św. w intencji Ojczyzny i uczestników tamtej insurekcji odprawili miejscowi duszpasterze. Obecne były poczty sztandarowe: miasta, stowarzyszeń społecznych  i szkół. O znaczeniu zrywu  z lat 1863-1864 w historii Polski mówili ks. Piotr Orliński  (w homilii) oraz poseł Anna Cicholska i burmistrz Sławomir Kowalewski.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl