Konopki. Jarmark średniowieczny

W ostatnią sobotę wakacji, 28 sierpnia, w Konopkach będzie można zobaczyć, jak ludzie żyli, czym zajmowali się w średniowieczu. Stowarzyszenie Przedsiębiorcy Pro Publico Bono chce na placu w centrum wsi, gdzie odbywają się w każdą sobotę współczesne jarmarki, zorganizować Jarmark Średniowieczny.

W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Pierwszego sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na wieży mławskiego ratusza będzie powiewać  biało- czerwona flaga ze znakiem Polski Walczącej (kotwicą). Tego dnia o godz. 17 zawyją miejskie syreny - . burmistrz zachęca  mieszkańców do chwili skupienia.

Będzie nowy most w Bielawach

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu ruszy budowa mostu w Bielawach(gm. Szreńsk). W tym tygodniu starostwo powiatowe podpisze umowę z firmą Strabag, wyłonioną w przetargu. Koszt inwestycji to prawie 7 mln zł.

Dlaczego warto spędzić wakacje w tureckim Bodrum?

Ta ekskluzywna część tureckiego wybrzeża już od lat 70-tych przyciąga podróżnych atrakcjami, tolerancją, historią i aurą wyjątkowego klimatu. W niewielkim Bodrum istnieje wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu. Jest prawdziwym rajem nie tylko dla miłośników wody, jachtów, słońca i zabytków, ale również klubów nocnych i luksusowych wczasów.

Dotacje dla klubów sportowych

Kluby sportowe, działające w Mławie, otrzymały w br. łącznie z budżetu miasta dotację w wysokości 193 tys. zł. Burmistrz Sławomir Kowalewski przekazał czeki reprezentantom organizacji.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl