X Piknik z Husarią - 3 i 4 czerwca

W dniach 3-4 czerwca  odbędzie się na zamku w Pułtusku X Piknik z Husarią – „Wiktoria Wiedeńska Polacy ocalili Europę”. Pokazy i atrakcje dla dzieci, turniej husarski, pokazy historyczno-edukacyjne, rekonstrukcja bitwy pod Wiedniem – to sobotni program, zaś w niedzielę zaplanowano Dzień Dziecka z Tradycją. Rzecz dzieje się ku pamięci zaangażowania Mazowsza w 340. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej i ku czci króla Jana III Sobieskiego.

Kolejne dary dla uchodźców w powiecie

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pułtusku otrzymał artykuły spożywcze i chemiczne do rozdysponowania wśród obywateli Ukrainy, którzy uciekli z powodu wojny w swoim kraju i przebywają w powiecie pułtuskim.

Policja ma nową komendę

Uroczysty apel, ślubowanie nowo przyjętych policjantów, wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych, odebranie symbolicznego klucza do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, defilada, odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci poprzedniego komendanta, a po części oficjalnej piknik rodzinny – tak przebiegała uroczystość 12 maja w Pułtusku. Jej najważniejszą częścią i momentem historycznym było otwarcie nowej komendy.

Renata Sitkowska: Moje dłonie potrzebują pracy artystycznej

Rozmowa z Renatą Sitkowską, absolwentką Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, z pasji malarką i plastyczką, uczestniczką akcji charytatywnych.

Kolejny poszukiwany zatrzymany

Dzięki dobremu rozpoznaniu terenu przez pułtuskich policjantów kolejny poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności nie uniknie odpowiedzialności karnej.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl