Dzień dziecka w muzeum!

3 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 Muzeum Pogranicza w Działdowie zaprasza dzieci w wieku: 7-12 lat na bezpłatne zajęcia, organizowane z okazji Dnia Dziecka!

Festiwal biegowy w Lidzbarku

Majowy Festiwal Biegowy zorganizowany przez MOSiR w Lidzbarku rozegrany został na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Start oraz metę biegu organizatorzy wyznaczyli w parku sportowo-rekreacyjnym, przy Jeziorze Lidzbarskim. Na obu dystansach wystartowało łącznie 100 osób.

Kolorowe szkło w Muzeum Pogranicza


 2 maja (wtorek) w godz. 10-14 Muzeum Pogranicza w Działdowie zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne zajęcia komponowania witraży z kolorowego szkła

Majówka w Działdowie. Jakie czekają nas atrakcje?

Działdowianie szykują się do długiego weekendu majowego. W zaplanowaniu majówki pomocą służą m.in. Miejski Dom Kultury, biblioteka czy działdowski MOSiR. Na mieszkańców miasta i okolic czeka sporo atrakcji. Jedną z nich przygotowała Miejska Bibliotek Publiczna, która organizuje majówkę dla czytelników. 1 maja będzie możliwość wzięcia udziału w grze miejskiej pt. Działdowo na Majowo". Wystarczy tylko zainstalować w swoim smartfonie darmową aplikację Terra Run. Zadania związane będą m.in. z historią Działdowa, jego zabytkami. Tego samego dnia, w kinie Apollo, o godz. 14, odbędzie się Międzypokoleniowe oglądania bajek.

Święta z narkotykami

Cztery osoby podejrzane o posiadanie narkotyków zostały zatrzymane w miniony weekend świąteczny przez policjantów z Działdowa. Mężczyznom w wieku od 22 do 29 lat grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl