Piknik ekologiczny i Bitwa Regionów w Regiminie [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy gminy Regimin mieli dziś okazję zasmakować przepysznych wyrobów lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. To jednak nie wszystko. Dzieci zaprezentowały na scenie m.in. ekologiczny pokaz mody.

Noc Muzeów w Opinogórze. "Damy i huzary" A. Fredry

W sobotę, 13 maja, w ramach Nocy Muzeów, opinogórskie Muzeum Romantyzmu przygotowało dla zwiedzających szereg atrakcji. Oprócz zwiedzania pałacyku czy krypt Krasińskich, goście mieli możliwość obejrzenia sztuki "Damy i huzary" Aleksandra Fredry. W plenerowej scenerii, przed frontem oficyny dworskiej, wystąpili aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku. Reżyserem spektaklu był Krzysztof Szuster.

Konkurs Orki w Gołotczyźnie. Uczeń CKR na podium

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki pionu Szkół Rolniczych, pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się w środę, 19 kwietnia na polach Zespołu Szkół CKR w Gołotczyźnie. Konkurs orki szkół rolniczych w kraju cieszy się dużą popularnością. Celem imprezy jest doskonalenie umiejętności praktycznych uczniów oraz poszerzanie wiedzy o nowoczesnym rolnictwie. Udział w zawodach wzięło 31 szkół z całego kraju, a uroczystego otwarcia zawodów dokonał Marek Rutkowski – dyrektor placówki w Gołotczyźnie, a zarazem gospodarz tegorocznych zawodów. Najlepiej egzamin z orki zdał ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Budziński z ZSCKR w Starym Brześciu. Na drugim miejscu uplasował się uczeń miejscowej szkoły Igor Miączyński.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl