Dachowanie i panika pijanego kierowcy

Na odcinku drogi Zimolza-Obręb (gm. Lutocin) dachowało auto osobowe. Na miejscu pracowała policja, straż i pogotowie ratunkowe. Mnogość niebieskich świateł najwyraźniej "zamroczyła" 28-letniego kierowcę renaulta, który uderzył zaparkowane na poboczu auto. 

Krajobraz po wichurze. Zerwane dachy, połamane drzewa

Niż Hendrik spowodował w kraju wiele strat materialnych, ale, co gorsze, zginęli także ludzie. W powiecie żuromińskim na szczęście nikomu nie stała się krzywda, jednak straty są liczne.

50 lat minęło...

Żuromińskie Kino TON obchodziło niedawno jubileusz 50-lecia. O początkach kina opowiedział gościom Sylwester Mikiel – jego założyciel i pierwszy kierownik.

 

W niedzielę (17 października br.) w Kinie TON, będącym integralną częścią Żuromińskiego centrum Kultury, odbyła się uroczystość z okazji półwiecza założenia kina. Choć data ta jest dosyć umowna.

- Data bardzo umowna, ponieważ kino jako instytucja istniało już przed 1971 rokiem. Kierownik Sylwester Mikiel przybył do Żuromina w 1966 roku i zaczął kierować kinem. Po kilku latach dzięki sprytowi i znajomościom zainicjował "remont" który doprowadził do powstania nowego budynku w miejscu drewnianego i zniszczonego. Kiedy w Polsce kina się przestały opłacać, budynek przekazano domowi kultury. Kino prosperowało dalej, ale kiedy pojawiły się nowe formaty cyfrowe- po prostu przestało działać z braku projektora cyfrowego. Data 50 lat istnienia jest więc symboliczna, a przyjęto ją ponieważ 10 lat temu obchodzono nie mniej umowną 40 rocznicę istnienia kina w nowym budynku, który zaczęto właśnie kolejny raz modernizować – wyjaśniał dyrektor ŻCK Janusz Kuklewicz.

Najpierw wyświetlono film, który pokazywał widzom zmieniające się Żuromińskie Centrum Kultury podczas remontów, a następnie na scenie pojawił się Janusz Kuklewicz oraz Sylwester Nikiel. Wraz w publicznością "cofnęli się w czasie", aby zrozumieć i poznać historię kina.

Na gości czekał piękny, jubileuszowy tort. Oprócz mieszkańców w uroczystości brała udział posłanka Anna Cicholska, burmistrz Aneta Goliat i przewodnicząca Rady Miejskiej w Żurominie Barbara Michalska.

Wydatki na inwestycje. "Szału" nie ma

Pismo „Wspólnota” opublikowało kolejny ranking, tym razem dotyczy on wydatków samorządów na inwestycje. Samorządy powiatu żuromińskiego nie wypadły w nim najlepiej.

Sekretarz stracił pracę

Rafał Woźnowski wrócił do pracy w lubowidzkim urzędzie po latach przerwy. Jak twierdzi, został zwolniony z powodu sceptycznego podejścia do poczynań burmistrza Krzysztofa Ziółkowskiego.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl